Zmiana Karty Graficznej

Siemka . Poniżej w linku znajduję się mój zestaw który mam w tej chwili , dołożyłem do niego jeszcze 8 ram Cruciala i dysk SSD Adata SP550. Chciałbym zmienić w nim karte na jakąś która da mi możliwość grania w jakieś bardziej wymagające gry . Na ową karte chciałbym wydać max 1400-1500 zł . Co polecacie ??
https://zapodaj.net/2808f03503ff2.png.html

XFX GTR RX 480/Gaming X RX 480 lub w tej cenie Sapphire R9 fury który czasami jest na poziomie 1070 (coraz częściej ale to się raczej nie utrzyma i jest tak 10% pod 1070)
od biedy możesz brać MSI/Palit/Zotac 1060 6gb bo przyjdzie ktoś i będzie marudzić o narzucie w starożytnym Dx 12

czy czasami przy tym Sapphire R9 fury nie musiałbym wymienić zasilacza ??

W/g mnie GTX1060 6 GB i wystarczy.

dlaczego uważasz że 1060 np od msi bedzie lepszy niż np radeon rx 480 albo Sapphire R9 fury??

pytam po prostu z czystej ciekawości :wink:

Mam MSI sprawuje się dobrze i czytałem, że jest wydajniejsza od AMD RX 480.

Ta podejrzewam, że jest wydajniejsza, ale nie znam. Mimo wszystko jednak Nvidia ma lepsze sterowniki i mniej stwarzają problemów.

I do tego CPU to tak akurat + zasilacz co masz wystarczy.

Edit:

Tak prawdę mówiąc, to nie ma dobrej odpowiedzi.
Wszystko zależy od gry i jak masz W10 to może jednak tego RX480?
U mnie na W7 spisuje się super i zero problemów.
Wybór należy do Ciebie i w sumie trzeba by mieć obie i potestować. Poczytaj w sieci co piszą inni i decyduj.

Widać długo nie śledziłeś rynku GPU
1 GTX 1060 6gb nie jest wydajniejsza od RX 480 Mało tego czasami nawet RX 470 potrafi być szybszy od tego GTX’a
2 R9 furry jest najwydajniejszą kartą z tych trzech dodatkowo potrafi deptać po piętach znacznie droższemy GTX-owi 1070.
3 W sprawie sterowników role sie odwróciły, teraz AMD ma o wiele lepsze wsparcie to radeon ma najszybciej sterowniki do najnowszych gier oraz nie ,ubija" wydajności GPu starszych generacje. Do tego wyszło ostatnio sporo kwiatków se sterami nvidi za co są pozwy w USA
4 Zapomniałem spytać się o zasilacz do wszystkich kart wystarczy markowy zasilacz 450-500w z mocną i najlepiej pojedynczą linią 12v. R9 furry nitro 4gb HBM pobierze z i7 4770k pobierze 360w
5 Jaka jest reszta podzespołów

Tu są zdania mocno podzielone - pierwszy lepszy link:

I inne - jak pisałem, czytać i wybierać.

To już muszą wypowiedzieć się użytkownicy AMD, a widać po Forum że narzekają - ja na sterownikach Nvida nie mam problemu. Oby nie było, że zawsze jest super, bo zdarzają się tu również wpadki i to duże.

wszystko spoko tylko zobacz kiedy były wykonywane te testy


(po najnowszej aktualizacji rx 470 przyśpieszył o średnio 5fps)
https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_call_of_duty_infinite_warfare_pc_prawdziwy?page=0,6 (wcale nie nowa już gra)
https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_titanfall_2_pc_titan_nie_jest_wymagany?page=0,7
https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_battlefield_1_pc_wymagania_pod_kontrola?page=0,8
wcale nie najnowsze testy ale pokazują prawdę w 2016 było 50/50 raz AMD raz Nvidia
ALE
na ro 2017 w kazdej grze AAA wygrywa AMD raz o włos raz totalnie ale nie chce mi się szukać podaj jakieś gry 2017 to poszukam testu aktualnie nie mam nic w głowie bo nie śledzę premier gier
CIEKAWOSTKA
podczas testów Rise of Tomb Rider (koniec 2016) 1060 był ponad rx 480 o jakieś ~12 fps
lecz na początku 2017 wpadł pacz ważący bodajże 4gb który usprawnił działanie dx 12 radeonów dzięki czemu Rx 470 ma wydajność zbliżoną do 1060 6gb
co do samych sterowników nvidia ma ostatnio kilka wpadek itp przez co mają sprawy sądowe w usa

A tam… niech wybiera sam.

Aktualnie MSI RX 470 GAMINGX 4 GB jest w promocji za 859 zł. Sam rozważam zakup.
https://www.x-kom.pl/p/319896-karta-graficzna-pci-e-msi-radeon-rx-470-gaming-x-4gb-gddr5.html?_ga=1.247918786.413053670.1487331415 Kod promocyjny: gaming2017.

W jednych grach jest, w innych nie. Generalnie lepsze wsparcie deweloperów gier ma na obecną chwilę seria 1000.

Po pierwsze Fury ma tylko 4 GB HBM, co nie wsytarczy na długo.

Po drugie, deptać po piętach to ona może tylko referencyjnemu 1070, i to w niektórych tytułach. Obraz się zmienia gdy weźmiemy niereferenta luba zaczniemy OC.

Powiedz mi kiedy naprawią narzut to porozmawiamy o wsparciu.

Znowu te brednie o “ubijaniu” ? Dałbyś już spokój.

W każdej, którą znajdziesz, szukając tylko tych wybranych.

Połącz teraz tego RX 470 nie z 7700K/6700K, lecz dużo częściej spotykanym zablokowanym i5/i3 czy najnowszym Pentiumem. Nie jest rewelacyjnie.

[quote=“tobexor, post:9, topic:522030”]

Szkoda, że do innych gier nie wychodzą takie magiczne “pacze” usprawniające działanie tylko jednego producenta GPU.

bardzo dobra cena za bardzo dobrą kartą msi postarało się z RX’ami dobrze się kręcą są ciche i chłodne [quote=“Odyniec_Stary, post:12, topic:522030”]
Znowu te brednie o “ubijaniu” ? Dałbyś już spokój.
[/quote]

ubijanie jest w cudzysłowie gdyż nie jest to dosłowne ubijanie a olewanie optymalizacji
przykład 780 konkuruje z 280x a 780 ti bije się z 290 gdzie ułomność pamięci 970 wychodzi teraz na jaw dodatkowo ledwo co nadąża za 390 a wręcz jest na poziomie 380x
z GIGANTYCZNYM narzutem radeonów w dx 12 nic nie zrobią gdyż nie jest to problem programowa a sprzętowy
mianowicie ze względu na ułomność dx11 a dosyć innowacyjną jak na czasy powstania (2011) budową architektury GCN problemem z narzutem radeonów jest scheduler, jego budowa jest problematyczna w dx11 a w dx 12 już nie dlatego mają jaki skok wydajność radeony zawsze były mocniejsze od odpowiedników nvidi tylko soft je blokował
do fullhd jeszcze wystarczy ale rzeczywiście era 4gb vram już się kończy

powiedz do zapłakanym użytkownikom nvidi na forum battlefielda 1 (i nie tylko) z którym mają wiele problemów w tym
-losowe freezy
-stuttering
-nieoptymalne obciążenie gpu (chodzi na 80-90% obojętnie czy menu czy gra)
-już nie wspomne o najnowszych sterownikach pod gtx 7xx dzięku którym
a tracisz 10% na wydajności
b tracisz na stabilności (gra się crashuje)
ostatnio do tej gry trafił titanfall 2 ale już zostało to naprawione
to był mój ostatni post podałem argumenty wszystko wyjaśniłem reszta należy do autora
pozdrawiam
EDIT:
ps. widziałem ten test Purepc to dobry i rzetelny serwis ale nadal wszystkich dziwi dlaczego bf 1 pokazano tylko w dx 11
poszperałem i w dx 12 rx wyprzedza 1060 nawet na pentiumie więc tego
zobacz w tym teście gry dx12 zawsze wygrywa rx 470 nawet w zielonym rise of tomb który dzięki wiosennemu patchowi jest grywalna na kartach obydwu producentów

Calkiem opłacalna promocja :slight_smile:

Gram w obie i zero błędów na W7 64. To samo było na GTX770.

To jest informacja AMD? Oni sami twierdzili, że to problem sprzętowy, nie programowy. Mieli to poprawić w Polarisach. Nie poprawili nic.

Nie mam żadnego z opisanych problemów.

To co traci w BF1 DX 11 odrabia w DX12. Nie jest to żaden problem dla posiadaczy 1060.