Zmiana karty graficznej

Zamierzam zmienić kartę graficzną w moim komputerze:

Procesor Pentium III 930 MHz 256 MB RAM z kartą NVIDIA GeForce 4 MX 440

na lepszą. Interesuje mnie karta NVIDIA GeForce. Jaką zatem mogę

zastosować kartę tego typu lepszą od obecnej - aby w moim komputerze wykorzystana była optymalnie i aby nie kupować “na wyrost”. Z góry dziękujęza pomoc.

Nie napisałeś, ile chcesz wydać na nową grafikę :slight_smile:

Jakiegoś GeForce’a z serii “5” (oczywiście 128bit), choć nie mają one dobrej opinii (lepszych sie nie opłaca do tego systemu). Ewentualnie GeForce’a 6200. Jeśli nie będziesz upierał się nad NVidią, to Radeon 9250 lub 9550. Koszt tych kart to od mniej więcej 1500zł do 220zł.

Rozglądałem się na Allego i “6200” możliwe do nabycia są za ok. 240zł. Przyznam się, że myślałem o takiej karcie tylko czy jest sens kupować ją?

Czy będzie optymalnie wykorzystana?

Chyba przesadziłeś. One kosztują 150-200 (oczywiście mowa o zł). Po 1500 to są karty z serii GF 7800

Są i taniej :wink:

http://www.allegro.pl/item87054230_asus … turbo.html

tylko nie napisałeś jakie masz złącze na karte (agp czy pci-e) ](*,)

Kompa masz troche słabego i do gier to chyba go nie zamierzasz używać, tylko do prac biurowych itp rzeczy. To powinienneś porozglądać się za czymś tańszym, do prac biurowych itp to powinna wystarczyć GeForce 5200 (chociaż GF4 to nie warto zmieniać).:

http://www.allegro.pl/item87245687_nowa … i_box.html

Ale jeżeli zamierzasz zmodernizować jeszcze kompa (zmienić procka, i dokupic troszke RAMu) to bierz GF6200

:slight_smile:

Czemu uparłeś sie tak na tą Nvidie?? Radek 9550 pasował by mi tu idealnie do tego sprzetu.

  1. Posiadam łącze agp.

  2. Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o kwestie hardware. Piszę od Nvidi dlatego, iż odkąd posiadam komputer to takie karty graficzne w nim miałem zamontowane. Porównywanie Nvidii i Radeona to dla mnie czarna magia. I dlatego też założyłem ten temat na forum. Potrzebuję pomocy znawców tematu. Będę brutalny kiedy napiszę, że potrzebuję pomocy tak, jakby miała ona być udzielona blondynce…niestety.

Radeon 9550 wystarczy do takiego sprzętu. Przekonasz sie do tego producenta po przesiadce z GeForce’a.

Ta jest całkiem spoko dodatkowo można ją przerobić na szybszy model. Jeśli chcesz wybrać inną patrz ile mają bitów! muszą mieć minimum 128 poniżej wydajność mocno spada!

Jak ta karta ma się do posiadanej obecnie przeze mnie i do jakiego modelu Nvidia można ją przyrównać?

ojej, zwykła literówka a Ty od razu musiałeś pokazać jak bardzo to jesteś obeznany w temacie. Gratuluję.

i jeszcze coś - GF6200 (64-bit) jest bardziej wydajny od R9550. I piszę to choć sam posiadam tę drugą kartę.

http://pclab.pl/art17356-28.html

Ze zmienionymi zegarami owszem, ja polecam jedna 9550 i mod do 9600 Pro/XT. Bo aktaulnie nie dostaniesz 6200 na starym chipie ktore mozna przerboić do 6600.

monroe pokaż prawdzit test, a nie ten z benchmarku, bo jakoś tam im nie wyszedł ten test, jak pamiętam testowali tylko na doomie3 i na benchmarkach

będzie znaczący przyrost mocy, a co do powównania :roll: fx5600,5700 :roll:

Dlaczego ten test im nie wyszedł? Nie rozumiem… To na czym mają testować - znaczy się, na czym polega “prawdziwy” test wg Ciebie? Poszukaj testu gdzie R9550 bije na głowę GF6200 64bit…

monroe serwis benchamrk.pl stał się (i nie tylko ja tak uważam) mało wiarygodny. Zachwalają to co mają na sprzedaż. Najczęsciej, nie zawsze tak jest. I testy też często wychodzą na korzyść tego co “leży”.

trzymaj się z daleka od kart z 64-bitową szyną danych! Wydajność jak i OC kiepskie :?

Tak jak kojedzy polecam R9550(128 bit)+małe OC :slight_smile: To będzie najlepszy wybór w Twoim przypadku.

ok, w takim razie prosze o testy pokazujące, iż R9550 128/128 jest JEDNOZNACZNIE bardziej wydajny od GF6200 128/64. Bez o/c i modowania.

Zaznaczam raz jeszcze, że sam posiadam R9550 i planuję w przyszłości zakup X700 albo GF600 (osobiście wolę produkty ATI) - to tak na marginesie.