Zmiana karty grafiki na lepszą - wzrost wydajności?


(Jony8988) #1

Witam aktualnie posiadam taki sprzęt jak w podpisie... mam ograniczone fundusze i chciałbym wiedzieć czy jak zmienię kartę graficzną na lepszą ( do 200zł ) to odczuje duży wzrost wydajności w grach ? jeśli tak to jaką grafikę do tej ceny mi polecacie ? może być sprzęt używany, no i najważniejsze aby grafika nie pobierała dużo mocy. Pozdrawiam


(Chojinka) #2

aby odczuć różnicę musisz zmienić proca i karte garaficzną i prawdopodobnie zasilacz

  • a to jednak będzie kosztować

(Adamsubzero) #3

Nie ma sensu pakować najlepsza by była wymiana całego osprzętu.


(fiero) #4

A tam, bzdury piszą powyżej. Procek nie jest jakiś super wydajny ale daje rade, pamięć tylko 3 giga ale i tak nie jest źle. Wąskim gardłem w twoim zestawie jest grafika i po wymianie odczujesz różnice. Napisz tylko jeszcze jaki masz zasilacz ?


(Chojinka) #5

a w jakie gry pograsz z tym prockiem?

na jakich detalach?


(Jony8988) #6

Zasilacz mam Modecom Premium 350 Watt, chyba dobry bo kosztował 150zł w sklepie... a procek myślę że mi wystarczy bo gdy odpaliłem Gta IV na podkręconym procu to się bardzooo fajnie grało , około 30 fps tylko że mi chłodzenie nie wyrobiło i reset... więcej bym zmienił chłodzenie i procesor by mi jeszcze trochę posłużył.


(Chojinka) #7

http://www.arest.pl/produkt/Karty-grafi ... I-1GD2-LP/

jaka masz bude? może można wcisnąć tam jakis wiatrak w celu lepszego chlodzenia...

minimalnie lepsza kartta ale za to z chłodzeniem:

http://www.arest.pl/produkt/Karty-grafi ... I-1GD2-LP/


(Jony8988) #8

nie... to są za słabe karty mi się wydaję, do około 250zł mogę mieć używaną 9800 GT - 1 GB ! a to jest już dużo lepsza od mojej :slight_smile: