Zmiana karty SDHC na micro SDHC

Witam

Czy jest możliwość przerobienia karty SDHC na micro SDHC? Zakupiłem karte ponieważ była mi potrzebna do nawigacji, ale pomyliłem się i zakupiłem SDHC zamiast micro SDHC w zasadzie to myślałem, że kupuje micro SDHC plus adapter, ale niestety przyszła taka i teraz nie pasuje mi do nawigacji bo jest za duża :confused:

Dokładnie to kupiłem tą:

http://allegro.pl/show_item.php?item=2498951056

berkley ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Jeżeli nie rozpakowywałeś karty to możesz poprosić o wymianę na microSD.

Widać od razu że to pełne SD. Niestety pozostaje wymiana na MicroSD, nie da się “przyciąć” karty.

A swoją drogą to za tyle kupisz chociażby w Neonet taką karte bez żadnej wysyłki i od ręki.

Niestety już odpakowałem ponieważ myślałem, że może to jest adapter a w nim microSDHC. No nic stało się i trudno będe miał do czegoś innego tą karte.

Poważnie kupi się w Neonet taką karte za dwadzieścia pare zł? Chodzi mi o klase szybkości 10.

Class 10 to nie będzie, bo standardowa to 4 i takie są najczęściej w sklepach, 10-tka to premium. Ale Class 4 wystarcza nawet do nagrywania w FullHD. Klase 10 można brać jak jest duża pojemność (16-32GB) wtedy przekopiowanie danych z karty na komputer jest troche szybsze, w typowym użytku w aparacie, telefonie nie ma większego znaczenia. Sam mam Sandiska Class 6 w lustrzance i Class 10 w HTC - nie czuć różnic w działaniu która karta jest włożona.