Zmiana Klucza UEFI z Windows 10 do Windows 8.1

Witam. Mam pewien problem, mianowicie chciałbym zmienić klucz UEFI na 8.1 i nie wiem jak to zrobić. Kiedyś szwagier informatyk zainstalował mi Windowsa 8.1 i wszystko działało ok oraz zmienił klucz w UEFI. Później pokusiłem się o instalację Windows 10 i w BIOSIE ustawiłem “restore to factory keys”. I podejrzewam, że będe musiał wykonać to sam.
Mój Laptop to HP 250G4
(Sterowniki są do tego laptopa pod 8.1)
Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże :slight_smile:
Pozdrawiam

Jaki klucz? To o czym mówisz nie ma żadnego związku z licencją na system.

Zainstalował pirata, a klucz cały czas masz do W10 - jak taki system był w oryginale.

To co ty zresetowałeś to klucze weryfikacyjne Secure Boot. A klucza licencyjnego nie da się zmienić, jest wpisany tam na stałe.

Nie, nie mam pirata, kupiłem Win 8.1 oryginalny. Chodzi mi o to czy będe mógł zainstalować bez problemów Windowsa 8.1. Laptopa kupiłem z fabrycznie preinstalowanym Windows 10.

Witam. Podczas czystej instalacji Podaj legalny klucz i wszystko będzie dobrze.

1 polubienie

A nie będzie trzeba w UEFI grzebać? Nie wiem, nie znam się na tym ale tak słyszałem. Jeżeli nie to dobrze

Najwyżej jak ci instalator Windows 8.1 z uefi przechwyci klucz Windowsa 10 (i przejdzie przez weryfikacje - w co wątpię) to po zainstalowaniu w opcji mój komputer dokończysz aktywacje właściwym kluczem.

A nie będzie trzeba w UEFI grzebać?

Rozruch na DVD lub Pendrive i chyba tyle.

Dlaczego mając licencję na win 10 kupiłeś kupiłeś 8.1?

1 polubienie

Bo Windows 10 mnie denerwuje, jest niestabilny, z każdą aktualizacją jest coraz gorzej.
Temat do zamknięcia.

2 polubienia