Zmiana klucza WEP dla routera Linksys

Witam serdecznie!

Posiadam ruter i jest skonfigurowany nie ma żadnych problemów, ale niestety wpisałem kiedys do telefonu który posiada wifi mój klucz wep, myślałem ze sie skasuje ale osoba która ma telefon niestety ma zapisany mój klucz wep. Niechce aby ta osoba korzystała z mojej bezprzewodowej laczności WIFI i dlatego pytam sie Was czy wystraczy zmienic klucz WEP na stronie routera i wpisać ewentualnie na laptopie później to hasło i czy wszystko bedzie działac poprawnie? Jak to będzie przebiegać, czekam na wasze odpowiedzi. :slight_smile: Pozdrawiam

tak jak napisałeś. zmień numer wep w routerze, potem ten nowy wpisz w laptopie i wszystko będzie działać.

Co do pytania" jak to będzie przebiegać" nie wiem co co kaman

niestety zmieniłem hasło i na laptopie nie ma internetu, wykrywa ale trzeba wpisac klucz wep i jeszcze klucz uwierzetylnienia.

na telefonie tez nie można wejsc jakies rady? pomocy :?

zmieniałem tylko stary klucz i wpisałem nowy i zmieniłem nazwe sieci.

prosta rzecz ale niestety idzie mi pod górke :-o

PS: na telefonie wyswietla sie: nie można połaczyc. wspóldzielony klucz wpa jest nieważny

No bo wpisz nowe w lapku :slight_smile: te które w routerze wpisałeś

Dobrze komputery juz wszystkie ogarniete.

Teraz tylko został jeszcze telefon. Wpisałem klucz WEP ale błednie i chciałbym go wpisać ponownie, ale ponownie sie go chyba do mojej sieci DOM nie da wpisać bez przywrocenia ustawien fabrycznych a przywracania chce uniknąc, jest jakis inny sposób na zresetowanie błednego klucza WEP pomijając przywrocenie ustawień fabrycznych? :-x

podepnij się kablem pod ruter

i co wtedy jak sie podepne zreszta jakim kablem mam sie podpiać? cos z zestawu nokii czy od routera?

mógłbym przywrócic ustawienia fabryczne i wtedy by sie hasło zresetowało i wszystko by wróciło do normy ale chce ominąc ten krok, traktuje to jako ostateczność, poszukuje innego sposobu na zresetowania bądź edytowanie klucza WEP :slight_smile:

no to w routerze masz wep a w telefonie wyswietla sie ze wpa zły. w takim razie jaki masz klucz w routerze? , wep czy wpa?

to nie teraz w tym tkwi problem bo z tym sie już uporałem, teraz mam problem innego rodzaju.

wchodze do kreator wlan i wyszukuje bezprzewodowe sieci i pokazuje mi moja siec-chce sie sie połaczyc i wyskakuje komunikat:

NIE MOŻNA SIE POŁACZYC. NIE ZNALEZIONO SIECI WLAN co zrobic w tym momencie? :oops:

nie wiem, naprawde. gdybym miał to przed sobą może bym sobie poradził

mam dwa telefony z serii N i E obydwa maja wifi, po zmianie hasła dostępu do routera zresterowałem do ustawień fabrycznych telefon z serii N, zeby móc od nowa wyszukać i wpisać klucz wep dla mojej sieci a w telefonie z serii E nie przywróciłem do ustawień fabrycznych i teraz nie moge wpisać nowego klucza wep

podsumowanie: internet poprzez wifi działa w telefonie z serii N a w telefonie z serii E nie działa wywala ze NIE MOŻNA SIE POŁACZYC NIE ZNALEZIONO SIECI WLAN (diabeł tkwi w wpisaniu tego klucza wep)

wniosek: jak to inaczej wpisać/edytować ten aktualny klucz wep w telefonie z serii E? :?

pozdrawiam :slight_smile:

gallery71004868.jpg

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

dobra beck1983 dzięki za pomoc/fatyge.

sprawa jest juz ogarnieta. wszystko jest tak jak przed zmiana klucza WEP wszystkie telefony działaja komputery.

wszystko w tym temacie, do zamknięcia.

pozdrawiam :slight_smile:

nie ma problemu pinio150 , do usług :stuck_out_tongue_winking_eye:

gallery71004868.jpg

co to za obrazki, po co nabijasz posty, przeciez napisalem ze temat do zamkniecia. :?