Zmiana kolejności bootowania w wiersz poleceń

szukam sposobu na zmienienie bootowania za pomocą wiersza poleceń. Sytuacja wygląda tak nie mam zainstalowanego windowsa na laptopie przy uruchamianiu wyskakuje komunikat brak bootmgr. Mam płyte z windows 7 lecz jest uszkodzona i jedyne co moge z nią zrobić to dzięki niej uruchomić wiersz poleceń. mam sprawnego windowsa na USB i chce zmienic kolejność bootowania tak aby podczas botowania w pierszej kolejnośći czytało mi USB. Macie jakieś pomysły?

To ustawiasz w biosie lub w boot menu.

o to właśnie chodzi że sie nie da musze zrobić to w wierszu poleceń

Dlaczego się nie da w BIOSie? Co się dzieje? Nie działają klawisze? Co to za laptop? Firma i dokładny model.

W biosie się pewnie da tylko sektor rozruchowy pewnie jest na dysku a nie pamięci przenośnej. I kicha.

Płytę z W7 zdaje się można pobrać bez problemu legalnie. Ewentualnie jeszcze Parted Magic => Extras => Plop Boot Manager, bootujesz z pendrive’a do odzyskiwania systemu (F8 przed ładowaniem) i stamtąd naprawa.

Pewnie miałeś Windows 8 i chcesz wgrać 7, lecz nie możesz wejść do BIOSu… bo masz UEFI

Zerknij tu http://www.makeuseof.com/tag/how-to-acc … -computer/

Jeżeli nie to możliwe że masz włączoną opcję “Secure boot” w BIOSie i dlatego nie możesz odpalić z pendrive

Ewentualnie spróbuj wpisać w wierszu poleceń “bootrec /fixboot”

Możliwe jeszcze że źle zgrałeś Windowsa na pendrive. Polecam zajrzeć na forum

serdeczne dzięki za pomoc okazało sie że klawiatura mi nie działała ale już wszystko jest ok