Zmiana koloru sukienki,z oryginalnymi detalami

Witam.Jestem nowa na tym forum i pewnie ,na pewno:) powtarzam ten watek,ale u mnie to troche inaczej. Z tego wzgledu ze nie mam zadnego programu i polecono mi niestety te ktorych nie ma na internecie mozliwosci sciagniecie prosze o pomoc ekspertow:) mam nadzieje ze otrzymam odpowiedz. chodzi o to ze mam sukienke na zdjeciu i zalezy mi na tym by zobaczyc ja w innych 20kolorach roznych odcieniach rozu,niebieskiego,zieleni.zlota,czerwieni,ciemnych grafitow,szarosci itd itp ale nie mam pojecia jak to mozna zrobic,aby zmieniajac kolor sukienki nadal zatrztymacoryginalne detale(chodzi o koronki,atlas,i kazde inne zagiecie na sukience.Chce zamowic ja na wesele i nie mam wyobrazni. Wiem ze to smieszne:):)ale takie baby sa:) czekam na pomoce albo porady…dziekuje

Tajkaaa , - Witaj na forum :slight_smile:

Postaraj się od samego początku dostosować do regulaminu i zasad panujących na forum.

Jedną z takich zasad jest używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd).

Zastosuj się proszę do tych wymogów.

Dobrze postaram sie:) nie miałam pojęcia bo przyznam się szczerze nie czytałam wszystkich zasad:)

Możesz śmiało użyć Gimp’a.

Wystarczy, że:

-zaznaczysz na zdjęciu odpowiedni obszar, który ma być koloryzowany (np. sukienka), możesz to zrobić (zaznaczyć) na wiele sposobów np:

http://gimp.wikidot.com/narzedzia

pod hasłem “zaznaczenie”, lub możesz obrysować sobie krzywą bezier’a i z niej utworzysz zaznaczenie (jak poczytasz, to zrozumiesz o co chodzi)

-jak sobie już zaznaczysz, to użyj narzędzia kolory->balans kolorów (albo kolory->odcień nasycenie) - twoje zaznaczenie będzie płynnie zmieniać kolor