Zmiana koloru tła podczas logowania

hej! sprawa wygląda tak:

  • windows xp pro

  • moment logowania (klasyczne prostokątne okienko na środku ekranu gdzie trzeba wpisać użytkownika i hasło)

  • tło na którym jest to okienko jest koloru takiego niebieskawo-zielonego rgb(0,128,192), a ja chcę rgb(0,0,0) :lol: … gdzie to zmienić??:smiley:

dla tych co liczą na moją niewiedzę, od razu powiem, że to nie zmiana koloru pulpitu :wink:

z góry dzięki za odpowiedź…

woroo proszę zmienić tytuł na konkretny - inaczej śmietnik

Plik logonui.exe w lokalizacji c:\WINDOWS\system32\

uzyj do tego programiku reshacker, restorator sa na

http://windows.online.pl

hmm… ok, programik ściągnąłem i przejrzałem nim polecony plik, ale nie znalazłem tam nic co by przypominało miejsce, w którym trzeba coś zmienić by uzyskać interesujący mnie efekt :(. są tam jakieś bitmapy i “String Table” ale wygląd tych bitmapek i wpisy w tych tablicach przypominają wyglądem ekran logowania gdy w:

start->ustawienia->panel sterowania->konta użytkowników w “zmień sposób logowania lub wylogowywania użytkowników” zaznaczone jest pole “użyj ekranu powitalnego”, a ja to pole mam odznaczone…

prosiłbym więc jeszcze by pokazać mi, w którym miejscu w tym pliku (logonui.exe) to można znaleźć, a może to jednak inny plik… z góry dzięki za dalszą pomoc…

Tu zmieiasz tekst powitalny “String Table” /1/1045

“arial”

2, “Tahoma”

3, “Tahoma”

6, “Wpisz swoje hasło”

7, “Zapraszamy”

8, “Wpisz hasło ponownie. \nZwróć uwagę, aby użyć poprawnej wielkości wielkich i małych liter.”

9, “Możesz kliknąć przycisk „?”, aby zobaczyć wskazówkę dotyczącą hasła.\n\nWpisz hasło ponownie.\nZwróć uwagę, aby użyć poprawnej wielkości wielkich i małych liter.”

10, “Czy nie pamiętasz hasła?”

11, “Wyłącz komputer”

a tu zmienasz kolor bitmapy “Bitmap”/100/1045

jak widzisz jest w prawym oknie w kolorze niebiesko-blekitynym, a ty mozesz podstawic swoja bitmapke itp…

no więc jeszcze raz bo chyba sie nie rozumiemy…

sposób który proponujesz (czyli cos w tym stylu: http://windows.online.pl/windowsxp/xp04.htm) i to zmienia wygląd tego “nowego” ekranu powitalnego (takiego: logon0.gif

i tutaj proponowany przez Ciebie sposób działa…

ale ja używam - cytuję regółkę windows - “klasycznego monitu logowania” (czegoś w tym stylu: logon0.JPG

i pytam jak zmienić kolor tego tu tła. tego niestety nadal nie potrafię znaleźć w tym pliku, tym bardziej, że wydaje mi sie, iż nie ma tu żadnej bitmapy, tylko są zwyczajne wartości RGB, jak w przypadku koloru pulpitu, tylko mino iż mam zmieniony kolor pulpitu to na to tło ta zmiana nie ma wpływu… chwile po zalogowaniu to tło zmienia sie na kolor nadany przeze mnie pulpitowi…

Złączono Posta : 30.05.2006 (Wto) 19:07

nie znjdzie sie osoba która zna rozwiazanie “tak skomplikowanefo” problemu?? :lol:

start > uruchom > regedit

otwórz klucz : HKEY_USERS.DEFAULT\Control Panel\Colors

kliknij prawym przyciskiem na wartość “Background” i modyfikuj, w polu “Dane wartości” wpisz swój kolor (np. 0 0 0 to kolor czarny)

hej

dzięki za odpowiedz, już nawet zapomniałem o tym poście :slight_smile:

jakiś czas po tym jak to pisałem poradziłem sobie z tym problemem w taki sposób:

w kluczu

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]

tworze lub edytuję wartość ciągu background i daje wartoć rgb (trzy wartości oddzielone spacjami), czyli to moje 0 0 0

to moje rozwiązanie (tj. gdy w podanym przeze mnie kluczu jest wartość background ignoruje tę Twoją wartość, która działa tak jakby domyślnie. Innych różnic nie zauważyłem, ale też za bardzo nie szukałem :smiley:

pozdrawiam