Zmiana koloru wielu obrazów naraz z przezroczystym tłem - jak?

Witam. Mam około 350 ikon i obrazów i wszystkie są w formacie .PNG lub .9.PNG (pliki używane w systemie Android). Wszystkie są niebieskie i posiadają przezroczyste tło. Niektóre obrazy same w sobie są częściowo przezroczyste (niby niebieskie a jednak prześwituje to co pod nimi). Potrzebuję wszystkie te pliki przekolorować na inny kolor z uwzględnieniem przezroczystości. Próbowałem w GIMPIE przy użyciu różdżki lecz po pierwsze ikony traciły swój efekt półprzezroczystości a po drugie przerobić tyle obrazów zejdzie wieki. 

W Photoshopie masz dużo opcji w zależności jak chcesz kolorować. Warstwa wypełnienia i np. Barwa/Nasycenie lub Balans Kolorów lub Wyszukiwanie Kolorów.Albo w Stylach Warstwy Nałożenie Koloru czy Gradientu.Albo żmudniejsze zaznaczeniem i nalożeniem innego koloru plus tryby mieszania.

Wrzuć ze dwa obrazki tutaj abyśmy widzieli co jest grane.

2 przykładowe obrazki. Jeden zwyczajny z przezroczystym tłem, a drugi posiada sam  sobie przezroczyste tło. tego typu obrazów jest kilkadziesiąt albo i kilkaset. Potrzebuję ich kolor zmienić na np. Żółty, czerwony lub inny z zachowaniem przezroczystości. Są to pliki .png.

Ostatni plik to plik .9.png i ten plik dodatkowo na samych brzegach ma czarne/czerwone elementy które NIETKNIĘTYMI pozostać muszą :]

Bułka z masłem.Możesz kolorować wszystkimi powyższymi sposobami jakie podałem.Aby kolorować na różne/inne kolory niestety musisz robić to pojedynczo ale trwa to zaledwie kilka sekund.


Acha.I jeszcze to “nietknięte obramowanie”

Szkoda że nie da się wszystkich hurtowo :] Jak dokładniej to zrobiłeś? Ja Photoshopa zainstalowałem dopiero wczoraj więc niezbyt się obczajam w tym :] Postaram się znaleźć narzędzia podane przez Ciebie. 

Hurtowo można Operacją (Okno>Operacja) z uwzględnieniem zmiany koloru ale do tego trzeba znać trochę program.

Tutaj masz na wideo jak kolorować pojedynczo.

https://www.youtube.com/watch?v=Gc8TYdEqibw&feature=youtu.be

Powiem Ci szefie że twój filmik to najlepsza odpowiedź na moje pytanie jaką kiedykolwiek mogłem dostać :] Nikt tak ładnie nigdy jeszcze nie opisał, pokazał :] Bardzo fajnie, Dziękuję bardzo. Mistrzowski poradnik. 

 

A jakby Ci się nudziło to przyjmę i poradnik o Hurtowym mianie barwy (takim sposobem jak to zrobiłeś z png z logiem Wifi) :] 

Jakoś na nadmiar czasu nie narzekam a nudzić się nie umiem chociaż jestem już na emeryturce.Prowadzę małe forum graficzne dla rodaków w kraju (mieszkam w USA),pomagam na kilku anglojęzycznych forach,robię trochę grafiki na zamowienie-w większości prezentacje slajdowe w programie Photodex Proshow Producer,odwiedzam Dobre Programy bo lubię to forum no i żyję sobie powolutku:)

 

Wideo jak zapisać Operację już jest:

https://www.youtube.com/watch?v=l57A01vo6e8

Poradnik jak zrobić droplet do hurtowej zmiany też:

http://psp-pomoc.com/forum/viewtopic.php?t=2792

Pamiętaj tylko,że hurtowo możesz zmienić kolor niebieski na inny np. na czerwony ale nie uzyskasz zmiany wielokolorowej tzn.jeden plik na czerwony a drugi na żółty.

Pozdrówka.

Żaden problem :smiley: Wolę już zrobić 200 niebieskich na raz, 300 żółtych niż z każdym z osobna się bawić :] Dzięki