Zmiana kompa a darmowy upgrade Win10

Jakiś czas temu była słynna promocja, gdzie MS umożliwił darmowy update z Win7 do Win10. Skorzystałem z tego na moim obecnym kompie. Jednak planuję zmianę sprzętu. Czy mogę Windows 10 z tej licencji zainstalować na nowej maszynie?

Na 90 % ci nie pójdzie :slight_smile:

Bo?? Uzasadnij.

Bo na 90% nie była to licencja box tylko oem.

Pójdzie, pójdzie. Trzeba tylko użyć klucza w7, bo w10 jest aktywowany na kluczu uniwersalnym.

Mam podobną sytuację. Win 7 pro => na win 10
kupiłem klucz win 10 pro

Parę dni temu, po aktualizacji online na 10-tke , nie musiałem wpisywać klucza , widnieje jako zarejestrowany. Skąd , nie wiem. klucza zakupionego nie wpisywałem.

Raz aktywowana 10, nie wymaga podawania klucza do aktywacji po reinstalacji na tym samym sprzęcie.

Jak masz konto Microsoftu i Windows był aktywowany na tym koncie to prawdopodobnie zaktywuje się.

Aktywuje się nawet bez konta Microsoftu.

Tylko w wypadku gdy Windows 7 był nie OEM, pudełkowy znaczy się, bo jak był z Maszyną to raczej marne szanse

Nie ma to znaczenia.

Mam 2 kompy aktywowane kluczem OEM W7 z laptopów, które W10 przyjął na nowych komputerach bez zastanowienia i jednego przy którym się burzy. Więc prawie się z tobą zgadzam… Z tym, że na tym 3 mogłem pomylić klucze, bo nie mam tego uporządkowanego… No to nie mam zdania… Przepraszam za zajmowanie czasu :laughing:

W którymś buildzie w10 miał problem z aktywacja. Nawet nowych kluczy nie łykał z nowej naklejki. Po aktualizacji jak ręką odjął :slight_smile:

Może to być to. Póki mam lenia to wrzucam mu aktualizacje wsusem. Jak mnie kiedyś najdzie to przeinstaluję, czy coś :wink: