Zmiana kompa a licencja windows 8

Z tego co zapamiętałem to przy 8 można przenosić licencje WIndowsa w przypadku schrzanienia się płyty głównej.

Jak to wygląda w praktyce? Jak wygląda ta procedura?

Piszę do Microsoftu i oni mi wierzą na słowo i błyskawicznie przerejestrują mi tą licencje.

Po prostu instalujesz system na nowym komputerze, tudzież na tym samym po wymianie płyty i gotowe. W razie problemów z aktywacją przez internet dokonujesz aktywacji telefonicznej.

Nic więcej.

Mam nagrane na dysku hdd windowsa i chciałem zmienić kompa, bo w jednym kompie był problem ze skypem, a to dla mnie bardzo ważne.

Natomiast były problemy z aktywacją systemu, że 8 jest przypisana do innego kompa. Czyli mówisz, że telefonicznie - być może kiedyś to sprawdzę.

dz

Wraz z pojawieniem się systemu Windows 8 Microsoft zmienił nieco zasady licencjonowania swoich produktów.

Od teraz mamy możliwość przeniesienia systemu w wersji OEM z jednego komputera na drugi, oczywiście system w danym momencie może być zainstalowany tylko na jednym stanowisku.

Przeczytaj: http://pclab.pl/news51437.html

Dzwoniłem i informuję, że to nie jest takie proste - jakby się wydawało - są problemy z aktywacją systemu.

Na 1 dysku mam Windowsa 8 i chciałem go przenieść na inną jednostkę sprzętową - wszystko zgodnie z licencją Windows 8. Wyjęcie dysku z 1 kompa na 2 i wyskakuje mi, że klucza już użyto.

Dzwoniłem do Microsoftu i polecili mi zainstalować system na tym dysku jeszcze raz, ale to nic nie pomogło.

Dzwoniłem drugi raz i po pewnych operacjach pomogła aktywacja systemu telefoniczna. Trzeba przyznać, że konsultant Microsoftu był z wysoką kulturą - on zdalnie - za moją zgodą wszedł na mój sprzęt.

Przy przenoszeniu licencji z 1 kompa na 2 u mnie wymagana była aktywacja telefoniczna, bo inaczej wyskakiwał komunikat, że klucza już użyto.