Zmiana komputerów

Hej!

Mam zamiar zamienić pojemność “skrzynki” mojej na “skrzynkę” siostry tzn. Tylko płyte główną, procek, ram, karte graficzną. Oto jej konfiguracja:

Athlon 64 3000+ s939

Asus A8N-E

GeForce 6600 LE

Kingston 512MB

Ma ona jakiś zasilacz 350W “no-name” i wiem że jest to trochę nie dobrze jak dla takiego komputera.

  1. Czy mój komputer (podpis) będzie pracował dobrze nad tym zasilaczem?

Ja w komputerze mam zasilacz Fortron 350W i komputer mi chodzi stabilnie.

  1. Czy pojemność “skrzynki” siostry uciągnie mój zasilacz?

  2. Będę mógł trochę na nim podkręcać?

  3. Czy jak zamienie komputery to będę musiał instalować od nowa Windowsa?

Czekam na odpowiedzi…

co znaczy mam zamiar zmienić pojemność skrzynki na skrzynkę , pisz po ludzku :stuck_out_tongue: , rozumiem że chcesz podmienić swój szrot na jej super sprzęt, zasilacz siostry do wymiany (szrot), twój jest ok (pociągnie kompa siostry) , jaki masz sprzęt ? teoretycznie os powinien ruszyć jeśli obie płyty główne są na tym samym chipsecie. procek podkręcisz nieco , dzięki zmniejszeniu dzielnika ht, oraz dzielnika pamięci oraz zwiększaniu magistrali ht

Zmieniasz płytę główną to musisz zrobić format.

Ten Fortron 350W spokojnie pociągnie ten komputer siostry.

Pracował będzie , kwestia jest tylko jak długo

Tak

Tak , a jak bardzo zależy na jaki model trafisz , ale geforce 6600 kręcą się bardzo dobrze po wymianie biosu z napięciem 1.3 na 1.4 .Athlon’y 64 też dobrze się “kręcą”

Tak , chyba że najpierw przygotujesz go do zmiany płyty KLIK

chipset taki sam nic tu nie daje bo numer seryjny płyty jest inny a windows ma wpisany numer seryjny starej płyty głównej.

Mój komputer pracował wcześniej na jakimś Megabajt’cie i wszystko

chodziło dobrze przez 3lata :smiley:

Wiem, bo trochę o tym czytałem :smiley:

A jak ją przygotować? Swój dysk moge sformatować tylko żeby windows siostry chodził tak jak wcześniej.

sympatico napisał:

teoretycznie os powinien ruszyć jeśli obie płyty główne są na tym samym chipsecie.

chipset taki sam nic tu nie daje bo numer seryjny płyty jest inny a windows ma wpisany numer seryjny starej płyty głównej.

przykład : ostatnio migrowałem z dyskiem z nforca-2 na nforce-1 ruszył, z nforca-1 na nforca-4 ruszył :slight_smile:

No ciekawe bajki no ciekawe muszę przyznać :lol:

Format systemu nieunikniony. mialem plyte na chipsie VIA przesiadlem sie na nFORCE2 i system zamiast sie ladowac (Vista) to się resetował. ale to jest raczej w większości przypadkach. poza tym po co Twoj system ma być zapchany informacjami o plycie ktorej juz raczej nie “zobaczy”. zrob formata i zobaczysz jak ożyje komp :slight_smile: a zasilacz z tego co czytałem jest dobry, choć do tego sprzętu ściągnąłbym jakiego 400W jesli chcesz sie bawić w OC

można coś w systemie ustawić, zmienić nr płyty i wtedy nie trzeba formatować…

albo jak nie chcesz formatować całej partycji, gdzie masz zainstalowany system to zrób tylko reinstalację…

najpierw spróbuj odpalić jeśli ruszy to ok :slight_smile: jak nie to reinstal zwany potocznie nakładką. choć gdzieś widziałem instrukcje jak przygotować system do zmiany płyty głównej o w tym wątku … http://www.dzyszla.aplus.pl/porada-8.html :slight_smile:

dzisiaj podmieniłem kompy i u mnie niestety Windows nie wystartował. Wyskoczył bluescreen i nawet nie zdarzyłem przeczytać co tam pisze i potrzebny był format.

U siostry wszystko ładnie chodziło. Nie potrzebowało formatu do kiedy zresetowałem BIOS. :evil: I teraz jej też muszę formatować.

Mam pytanie. Czy ten mój aktualny komputer jest dobrym zestawem do podkręcania?

Czekam na odpowiedzi

coś na pewno wyciągniesz, okarze się, ale zanim zaczniesz poczytaj artykuły z tym związane np na egielda.pl.