Zmiana (konwertowanie) formatów popularnych typów plików


(Remek Dobrowolski) #1

Przeglądając forum, często i periodycznie pojawiają się zapytania tyczące zmiany "egzotycznego formatu pliku" na akceptowalny dla aplikacji jakimi dysponujemy. Pragnę podkreślić, że istnieje bardzo dużo programów, które rozwiązują ten problem, jednakże w sytuacjach, nazwijmy to awaryjnych, można skorzystać z tzw. konwerterów "online".

Proponowany przeze mnie serwis to: http://www2.zamzar.com/

Strona jest angielskojęzyczna, ale nawet dla osoby dopiero co zaznajamiającej się z tym językiem (że nie wspomnę o obcowaniu z komputerami, gdzie angielski jest wręcz obowiązkowy), obsługa ze zrozumieniem nie będzie sprawiała kłopotu.

Proces zmiany formatu pliku podzielony jest na cztery etapy:

  • wskazanie lokalizacji fizycznej lub adresu internetowego pliku, który ma być przekonwertowany (UWAGA: ograniczenie wielkości pliku do 100Mb - konwertowanie filmów typu: wesele, imieniny cioci, zapisanych w formacie MPEG-2 ze względu na objętość - odpada);

(Gofraime2) #2

Ja proponuję stronę z konwertowaniem on-line, z której zawsze korzystam, a więc jest już sprawdzona: http://media-convert.com/convert/. Obsługa śmiesznie łatwa; można zaakceptować format wybrany przez program automatycznie lub wybrać samemu. :slight_smile:


(radzik radzik) #3

a ja polecę założyć sobie konto na google (jedno do wszystkich usług na googlach więc jak się ma gmaila to już wystarczy) i tam jest takie cóś jak: docs.google.com czyli Dokumenty i Arkusze i tam można edytować, konwertować pisać przez komórkę (na unikalny e-mail co powoduje zapis do pliku). Cud, miód i orzeszki :slight_smile:

Dlatego to polecam, bo te konwertery google nie zawsze działają i ja własnie ostatnio miałem odt plik i nie szło konwertować tego online, a google nei zawiodło więc polecam :wink:


(Asterisk) #4

Ponieważ temat wywołal oewne dziwne reakcje, więc

żeby nie było, że ktoś tu wymyśla niestworzone rzeczy,

zrobiłem próbę konwersji 3-stronicowego dokumentu

Nowy dokument.doc na format png.

W jego wyniku otrzymałem trzy obrazki - Nowy dokument_001.png,

Nowy dokument_002.png oraz Nowy dokument_003.png.

Każdy z nich stanowił pojedynczą, odpowiednio - 1, 2 i 3 stronę

Nowy dokument.doc.

Dla unikniecia dalszych spekulacji,

temat zostaje zamknięty