Zmiana liter w nazwach dysków

Witam… Mam następujący problem…

mam dysk 160GB i 40GB…

Obecnie mam na 40GB winde ale dysk ma literkę D… a literka C jest przypisana do dysku 160GB… Czy da sie zamienić nazwy tych dysków bez formatowania??

Panel sterowania >> Wydajność i konserwacja >> Narzędzia administracyjne >> Zarządzanie komputerem >> Zarządzanie dyskami >> klikasz na dysk i wybierasz zmień literę dysku i ścieżki >> zmień

Litery dysku systemowego nie zmieniaj, bo wszystko się wyłoży.

No właśnie… o to mi chodzi… nie da się tam tego zmienić…

Jest jakiś inny sposób??

Eeee, mam dwa systemy na dwóch dyskach, na partycji C i D przy czym zawsze nazwę D zamieniam na P, a po każdym formacie C, P zmienia mi się ponownie na D, no to ja znowu D zmieniam na P i wszystko jest w porządku.

Partition Magic zdaje się, że potrafi.

Partition Magic… Ok… spróbuje…

A Unga Unga… Jesteś wyjątkowy… Ja nie mogę zmienić…

Jak wróce dam info czy udało mi się zmienić…

Sheaker

Jesli chcesz np. z E zmienic na D musisz pierwsze E zmienić na jakąś dalszą literę np. K, potem D zmienic na E i wtedy możesz E na D.

Czyli w tym wypadku C zamień na literę dysku której nie masz np. X, potem D zamień na C, a następnie te X na D i wszystko powinno chodzić bez problemu.

Zaznaczam że takie zmiany powinno się robić bezpośrednio po formacie bo potem faktycznie niektóre programy mogą nie działać, ale zawsze można wrócić do stanu pierwotnego przywracając wcześniejsze literki dyskom.

Liter dysków systemowych nie można zmienić… taki komunikat mi si wyświetla…

Spróbuj jeszcze zamienić kolejność dysków w pliku .ini.

Zamień poprostu wpisy ze sobą.

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

Jeśli masz tak to zamień jedynkę z zerem i potem spróbuj zamienić litery dysku, wcześniej restart kompa.

Mam tak:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn

Czyli masz dwa systemy na dwóch dyskach jeśli dobrze zrozumiałem.

Ja mam C na 250GB i D na 80GB.

Literkę D zamieniam bez przeszkód na P.

Pierwszy z góry system do załadowania to C z dysku 250GB.

Oba moje systemy to Windows XP Pro , a plik .ini wygląda tak:

timeout ustaw na ile sekund chcesz.

[boot loader]

timeout=600

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect