Zmiana literek partycji + cdrom zamiast dvdrom


(Whill3r) #1

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Mam pewien problem, mianowicie wczoraj podczas pracy na komputerze w pewnym momencie stalo sie cos dziwnego, styl mojego windowsaXP zmienil sie w styl z win98, nie moglem uruchomic menadzera zadan, zatem postanowiem uruchomic ponownie komputer jednak podczas ponownego uruchomienia w DOS wyskoczyl mi komunikat iz brakuje jakiegos pliku i nie mozna uruchomic systemu, nie zastanawiajac sie dlugo postanowilem zainstalowac system na nowo i tu pojawila sie kolejna niespodzianka partycja C na ktorej wczesniej posiadalem system teraz byla zajeta przez partycje D z danymi, a partycja D byla widziana jako partycja systemowa, za nic nie wiem jak to odkrecic, bo chcialbym miec system spowrotem na C a nie na D, ale tak by nie stracic danych. Nie mogac zamienic tych partycji w stary porzadek zainstalowalem System na partycji D , teraz do tego doszedl kolejny problem moja nagrywarka DVD jest rozpoznawana przez system jako zwykly naped CD-ROM. Czy wiecie jak to wszystko odkrecic? Ponizej udostepniam logi :

Log z ComboFix: http://wklejto.pl/28067

Log z HaxFix: http://wklejto.pl/28061

Log z SilentRunners: http://wklejto.pl/28062

Log z SdFix: http://wklejto.pl/28063

Log z SmitFraudFix: http://wklejto.pl/28064

Log z HijackThis: http://wklejto.pl/28065


(Mkopczynski3) #2

Przecież to tylko litery ! Znalazłem jeden sposób

Jak zmienić literę dysku

Aby zmienić istniejącą literę dysku, partycji lub woluminu:

  1. Zaloguj się jako administrator lub członek grupy Administratorzy.

  2. Kliknij przycisk Start, wybierz polecenie Panel sterowania, a następnie kliknij aplet Wydajność i konserwacja.

  3. Kliknij pozycję Narzędzia administracyjne, kliknij dwukrotnie pozycję Zarządzanie komputerem, a następnie w lewym okienku kliknij pozycję Zarządzanie dyskami.

  4. Prawym przyciskiem myszy kliknij dysk, partycję, dysk logiczny lub wolumin, do którego chcesz przypisać literę, a następnie kliknij polecenie Zmień literę dysku i ścieżki.

  5. Kliknij przycisk Zmień.

  6. Kliknij opcję Przypisz następującą literę dysku (jeśli nie jest jeszcze zaznaczona), kliknij literę dysku, której chcesz użyć, a następnie kliknij przycisk OK.

  7. Kliknij przycisk Tak w odpowiedzi na monit o potwierdzenie zmiany litery dysku.

Litera przypisana do dysku, partycji lub woluminu zmienia się i przy odpowiednim dysku, partycji lub woluminie w narzędziu Zarządzanie dyskami jest wyświetlana nowa litera.

A co do napędu to ja tak mam od zawsze i mi to w niczym nie przeszkadza.


(Whill3r) #3

No widzisz, problem polega na tym , ze nie zmienisz sobie litery partycji na ktorej znajduje sie system operacyjny od tak po prostu, jak nie wierzysz to sproboj :slight_smile:

a co CD-ROM, mi przeszkadza, gdyz nie moge nagrywac plyt DVD:)