Zmiana litery dysku systemowego

WItam ! Zaintsalowałem XP Pro i niestety nie wiem dlaczego dysk systemowy to jest F: … ech w jaki sposób zmienić jego literę na c: ?

prawy przycisk myszy. zmień nazwę

to żeś sie popisał ;]

A może jakaś osoba co wie co mówi mi podpowie jak to zrobić ?

Daj prawym na mój komp -> zarządzaj -> zarządzanie dyskami i tam zmien litere dysku

Panel Sterowania—>Narzędzia Administracyjne---->zarządzanie komputerem–>po lewej Magazyn i Zarządzanie dyskami i jak klikniesz na partycje sys to masz zmień litere dycku i ustawiasz jaką chcesz, ale ja nie polecam tego. Przy nast reinstalu windy bedziesz miec system na c automatycznie

To chyba chodzi o to :

http://www.searchengines.pl/index.php?s … entry93484

Nie ma możliwości zmiany litery dysku z Windowsem na nim. Jedynie poprzez ponowne zainstalowanie Windowsa (radzę w biosie wyłączyć przed tą czynnością czytnik kart pamięci, bo najprawdopodobniej on powoduje taką sytuację).

Tak a propos to fakt, iż litera dysku z Windowsem jest na F: w niczym nie przeszkadza, może poza efektem estetycznym.

No trudno , skoro nie ma … Już nie będę formatował dysku ;p Zakupiłem komputer Lenovo/IBM więc mam pakiet Resurce&Recovery oraz Productivity center więc koniec z formatem . A dlatego mi się tak ponumerowały , poniewaz zainstalowałem linuxa a mój komputer jest tak nowy , że żadna distro do konca go nie obsługuje więc chciałem zianstalować windowsa a ze widnows partycję swap i ext3 wykrył jako nienzne nie nadał im litery i opiero gdy utworzyłem nowe partycje z tych linuxowych dostały litery ale dalsze bo c etc. były już zajęte . Dziękuję za pomoc .

sprawdź to http://support.microsoft.com/kb/223188/PL/