Zmiana Liveboxa na inny modem

Witam. Mam Liveboxa i pakiet Fun Pack HD w Orange. Livebox jest przedwojenny (wersja 1.0 lub 1.1 jeśli się nie mylę). Jego zasięg jest dosyć ograniczony. Kilka pokoi dalej mam TV w którym chciałbym korzystać z internetu komfortowo, czyli płynne oglądanie filmów. Do tej pory mogłem oglądać filmy w bardzo niskiej jakości, a chciałbym w HD, albo chociaż w wyższej niż dotychczas. Z tego co zauważyłem, odległość od routera wpływa na szybkość (sprawdziłem wielokrotnie telefonem oglądając filmy i pobierając pliki). Czy jest jakiś sens kupować nowy modem, czy lepiej skorzystać z urządzenia od Orange o nazwie WiFi Extender?

P.S. Mam do tego Liveboxa podłączony kablem dekoder do innego TV, więc jego przestawienie nie wchodzi w grę. Mam do niego podłączony telefon na zasadzie VoiP.

jeśli chcesz zostawić wszystkie ustawienia takie jak dawniej to kup repeater to zwiększy zasięg nie koniecznie szybkość bo raczej wifi tam ma standard G. Jeśli wolisz wszystko wymienić i żeby był WLAN szybszy to zainwestuj w ADSL router z wireless-em z standardem N.

witam 

troszeczkę mnie dziwi fakt, że masz pakiet Fun Pack HD i livebox 1.0, ( nie da się oglądać HD na tym sprzęcie? )

przecież orange automatycznie zmienia livebox’a na nowsze urządzenie ( teraz livebox 3.0 )

a urządzenie od Orange o nazwie WiFi Extender tez nie da ci HD

O tym, że Orange zmienia liveboxa na nowsze urządzenie, słyszę pierwszy raz. Na pewno po Świętach zadzwonię na infolinię i dowiem się więcej.

Co do reszty, to chyba nie zrozumiałeś mojego postu, więc opiszę to jeszcze raz: mam router w pokoju A. Jest do niego podłączony dekoder, a do dekodera telewizor. W pokoju B, który jest kilka pomieszczeń dalej, stoi TV, na którym chciałbym oglądać filmy z internetu, czyli Ipla, YouTube, lub TVN Player. Mały zasięg Liveboxa ogranicza mi oglądanie filmów z tych programów do niskiej jakości. Btw, na TV podłączonym bezpośrednio do Liveboxa da się oglądać HD.

 

Swojego czasu także myślałem o repeaterze, i to chyba będzie mój ostateczne wyjście w tej sprawie. Nie wiem czy router który podałeś ma bramkę VoIP, ponieważ nie widziałem nigdzie informacji na ten temat.