Zmiana Liveboxa na inny modem

(Kkmaron) #1

Witam. Mam Liveboxa i pakiet Fun Pack HD w Orange. Livebox jest przedwojenny (wersja 1.0 lub 1.1 jeśli się nie mylę). Jego zasięg jest dosyć ograniczony. Kilka pokoi dalej mam TV w którym chciałbym korzystać z internetu komfortowo, czyli płynne oglądanie filmów. Do tej pory mogłem oglądać filmy w bardzo niskiej jakości, a chciałbym w HD, albo chociaż w wyższej niż dotychczas. Z tego co zauważyłem, odległość od routera wpływa na szybkość (sprawdziłem wielokrotnie telefonem oglądając filmy i pobierając pliki). Czy jest jakiś sens kupować nowy modem, czy lepiej skorzystać z urządzenia od Orange o nazwie WiFi Extender?

P.S. Mam do tego Liveboxa podłączony kablem dekoder do innego TV, więc jego przestawienie nie wchodzi w grę. Mam do niego podłączony telefon na zasadzie VoiP.

(Gmcorkalomgm) #2

jeśli chcesz zostawić wszystkie ustawienia takie jak dawniej to kup repeater to zwiększy zasięg nie koniecznie szybkość bo raczej wifi tam ma standard G. Jeśli wolisz wszystko wymienić i żeby był WLAN szybszy to zainwestuj w ADSL router z wireless-em z standardem N.

(eminat) #3

witam 

troszeczkę mnie dziwi fakt, że masz pakiet Fun Pack HD i livebox 1.0, ( nie da się oglądać HD na tym sprzęcie? )

przecież orange automatycznie zmienia livebox’a na nowsze urządzenie ( teraz livebox 3.0 )

a urządzenie od Orange o nazwie WiFi Extender tez nie da ci HD

(Kkmaron) #4

O tym, że Orange zmienia liveboxa na nowsze urządzenie, słyszę pierwszy raz. Na pewno po Świętach zadzwonię na infolinię i dowiem się więcej.

Co do reszty, to chyba nie zrozumiałeś mojego postu, więc opiszę to jeszcze raz: mam router w pokoju A. Jest do niego podłączony dekoder, a do dekodera telewizor. W pokoju B, który jest kilka pomieszczeń dalej, stoi TV, na którym chciałbym oglądać filmy z internetu, czyli Ipla, YouTube, lub TVN Player. Mały zasięg Liveboxa ogranicza mi oglądanie filmów z tych programów do niskiej jakości. Btw, na TV podłączonym bezpośrednio do Liveboxa da się oglądać HD.

Swojego czasu także myślałem o repeaterze, i to chyba będzie mój ostateczne wyjście w tej sprawie. Nie wiem czy router który podałeś ma bramkę VoIP, ponieważ nie widziałem nigdzie informacji na ten temat.