Zmiana lokalizacji folderu dla tematów i stylów Windows

Czyli jak dodać alternatywną ścieżkę dla instalowanych stylów i tematów Windows, tak aby Windows widział je i umożliwiał zmianę. Obok folderu C:\WINDOWS\Resources\Themes, gdzie chcę pozostawić (dla bezpieczeństwa) standardową Lunę, chcę dodać też folder na innym dysku. Mam bowiem wiele takich stylów i chcę odciążyć systemową partycję od megabajtów, które one zajmują. A jeśli to niemożliwe, to:

Jak przenieść zawartość całego folderu C:\WINDOWS\Resources\Themes na inny niż systemowy dysk, by osiągnąć ten sam efekt?

Kombinowałem ze zmiennymi, dodałem ścieżkę do zmiennej Path - ale to nie pomaga. Szukałem też w rejestrze wpisu, który odpowiada za informowanie systemu o lokalizacji stylów - bezskutecznie. Będę wdzięczny za jakieś sugestie.

W tym wypadku ustawienie zmiennych systemowych nic nie da bo informacje o ścieżce są przechowywane w rejestrze systemowym.

Coś słabo szukałeś :wink:

Otwórz regedit i w szukajkę wpisz

%SystemRoot%\Resources

%SystemRoot%\Resources szukałem, owszem :slight_smile: , ale nie znalazłem samodzielnej tylko takiej postaci, wszystkim wpisom towarzyszyły następne części, które odwoływały się do określonych plików. Nie mam nic, co odnosi się wyłącznie do tego folderu. Ale zmobilizowany przez Ciebie (dzięki) przeszukałem jeszcze raz. Tym razem jednak znalazłem też coś innego: %ResourceDir% w HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes. To jest to! - ucieszyłem się, wszak wygląda mi to na zmienną. Niestety, ani dodanie zmiennej użytkownika ani systemu nic nie dają. Po restarcie system i tak widzi starą ścieżkę. Może sam zmienię skórkę w opcjach Windy? Nie da rady, nie może otworzyć *.themes bo nie widzi wszystkich elementów. Żadna zmiana ścieżek w samym pliku .themes nie pomaga. Ale jeszcze pokombinuję.

Ale tak mnie to zastanawia, skoro jest %ResourceDir% to powinna być możliwość zmiany ścieżki tej zmiennej, zmiennej nie publikowanej powszechnie jako oficjalna zmienna, no ale chyba zmiennej. :drapanie: