Zmiana lokalizacji hiberfil.sys

witam,

tak jak w temacie, czy da się w jakiś sposób zmienić lokalizacje pliku hiberfil.sys, chcę zmienić lokalizacje ponieważ na c:\ kończy mi się pomału miejsce a na d:\ tego miejsca mam dużo

pozdrawiam, misza_88

Wciśnij klawisze WinKey+Pause Break (pojawi się okno Właściwości systemu) -> zakładka Zaawansowane -> kliknij Ustawienia przy Wydajność -> zakładka Zaawnsowane -> kliknij Zmień przy Pamięć wirtualna no i w oknie Pamięć wirtualna możesz wszystko ustawić. :slight_smile:

fajnie by było jakby mi chodziło o pagefile.sys a mi chodzi o hiberfil.sys w miejscu, które mi podałeś mogę tylko zmienić lokalizację pliku wymiany/stonicowania (czyt. pagefile.sys) a ja chcę zmienić lokalizację hiberfil.sys

pozdrawiam, misza_88

Ten plik może być tylko i wyłącznie na partycji systemowej. :frowning:

Nie ma sposobu na przeniesienie go gdzie indziej.

lipa i to totalna :?

dzięki za rozwiązanie problemu

misza_88

Proszę bardzo, tutaj jest rozwiązanie Twojego problemu:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic29347.html .

Czytałeś pytanie i to co jest zawarte pod podanym przez Ciebie linkiem? Jeśli nie, to przeczytaj ze zrozumieniem i nie pisz więcej bezsensownych odpowiedzi.

Co do zasadniczego pytania - nie jest to możliwe - plik ten musi być na partycji systemowej, jedyne co możemy zrobić to go wyłączyć.

I pod linkiem tym właśnie linku jest podane, jak wyłączyć hibernację systemu (gdybyś przeczytał ze zrozumieniem, to byś się dowiedział i nie pisał bezsensownych ripost… ). Pomijamy przy tym oczywistą oczywistość, że przenieść tego pliku się nie da.

Przeczytałem jego pytanie, wszystkie odpowiedzi oraz to co jest pod linkiem, który podałeś już po tym jak podziękował za odpowiedzi bo wiedział jaka jest prawidłowa odpowiedź. Właśnie o to chodzi abyś czytał ze zrozumieniem - on się nie pytał o wyłączenie tylko o przeniesienie tego pliku do innej lokalizacji i Twoja wcześniejsza odpowiedź jest w 100% nieprawidłowa w przypadku tematu tego wątku.

to prawda, że pytałem o to jak przenieść plik hiberfil.sys a nie o to jak wyłaczyć , bo wyłączyć każdy potrafi (każdy kto choć trochę zgłębiał wiedzę o Windows)

ale jak napisał deFco247 tego pliku, niestety, nie da się przenieść na inną partycje, musi być na systemowej (swoją drogą ciekawy jestem dlaczego)

podsumowanie jest krótkie, pliku hiberfil.sys nie da się przenieść na inną partycje

uważam temat za zamknięty

ps. ludzie nauczcie się czytać ze zrozumieniem :wink:

pozdrawiam, misza_88