Zmiana lokalizacji Users

Witam wszystkich. Mam na komputerze 3 partycje. Na jednej jest windows wraz z Users i innymi plikami©, na drugiej nie ma nic (F), na trzeciej (D) jakieś wgrane programy od Lenovo. Chciałbym aby na C był sam windows nic więcej i ewentualnie programy, by zrobić sobie kopię zapasową tej partycji na wypadek jakiegoś nieszczęścia.

Zapoznaj się z tym: http://jazz.tvtom.pl/katalog-users-na-osobnej-partycji/

Dobra spróbuję jeszcze raz, bo już korzystałem z tego poradnika z tym że jak mówiłem wywaliło mi wiele błędów podczas kopiowania. Napisze jak poszło

Okej skopiowałem znowu na F zgodnie z instrukcją default i public za pomocą robocopy, z tym że robocopy pominął kilka plików. Tutaj wynik kopiowania default:

Default.thumb.png.e6b83c772ec98cf848c0a9

a tutaj Public:

Public.thumb.png.cc326459c595695d875135b

Teraz jestem na etapie tworzenia nowego konta, ale wyskakuje komunikat “Logowanie usługi Usługa użytkowników nie powiodło się. Nie można załadować profilu użytkownika”. Być może napaprałem coś w rejestrze poprzednim razem nie wiem patrzyłem na windowsowski support, ale nie zauważyłem u siebie błędów… mogę przesłać screena rejestru jeżeli będziesz mógł coś z niego wyciągnąć.

Veers jak umiesz rozwiązać mój problem to będę wdzięczny za pomoc, jeśli chodzi o zmianę lokalizacji users to już raczej sobie poradzę, gorzej z ładowaniem profilów użytkowników. Zmieniłem ustawienia w rejestrze na poprzednie i dalej lipa.

Robiłeś to z poziomu tymczasowego konta z poziomem Uprawnień Administrator ? (System nie jest w stanie ruszyć profilu który jest w użyciu).

Generalnie - nigdy nie musiałem przenosić CAŁEGO folderu Users - mnie wystarczyło przenieść jedynie pliki / biblioteki profili użytkowników. Za czasów Visty / Win 7 używałem plików podpowiedzi na etapie procesu instalacji. W Win 8 (8.1) po prostu zmieniałem Lokalizację przy pomocy polecenia dostępnego z GUI.

Coś mi świta, że w przypadku Win 8, może być dodatkowo problem z metalinkami. Microsoft zresztą nie zaleca przenoszenia Users na dysk inny niż systemowy, ze względu na niemożliwe do przewidzenia problemy z aktualizacjami systemu operacyjnego.

Może więc po prostu przenieś profil użytkownika (bez folderów systemowych)?

Ale pomysł ! Szukanie kłopotów ? Po co je szukać ?  One znajdą Cię same ! GŁUPOTA w postaci esencjonalnej !

Nie zdajesz  sobie sprawy ile razy w Rejestrze systemu użyte jest : C:\USERS i %USERPROFILE% (+ zmiana definicji zmiennej) .

Reasumując : “W drodze donikąd !”

“Szkoda czasu i atłasu .”