Zmiana Lokalizacji

Witam mam taki problem otóz lokalizacja mojego komputera pokazuje np : Bydgoszcz, jakieś miasto obok morza, czy jest mi ktoś w stanie pomóc, nie wiem jakie rzeczy podesłać więc mógłby mi ktoś napisać, z góry dzięki.

Pokazuje lokalizację twojego komputera na podstawie IP Publicznego, zwanego tez Zewnętrznym od dostawcy. Dajmy na to mam operatora INEA, a mieszkam kawałek za Lublinem w stronę Zamościa, a pokazuje lokalizację jakaś wiocha koło Poznania bo tam gdzies jest INEA.

Po co ci ta zmiana lokalizacji komputera?

Bo chce ustawic na swoją, potrzebuje do paru aplikacji, bardzo mocno musze to ogarnąć więc prosze o pomoc.

Ustawiałem to nic nie daje, jakiś inny sposób i jak wogole moge sprawdzić jaką mam lokalizacje ustawioną?

Do tego nie nadaje się łącze internetowe. Dziś pokaże prawidłową lokalizację (miejscowość) a za kilka dni jak Twój dostawca coś namiesza okaże się, że pokazuje 300km dalej.
Jedynym skutecznym środkiem jest kupno GPS i na jego podstawie ustalanie lokalizacji.

Ja od lat korzystam ze strony:

Pokazuje lokalizację i wiele przydatnych ułatwień.

To jak Policja namierza po IP w takim razie skoro zwykły użytkownik nie ma na to szans? Dostaje te dane od operatora Internetu? Bo namierzają nie tylko tych co maja Internet mobilny, ale też światłowód czy kiedyś Neostrada itp?

Fakt, chyba kiedyś też to ustawiałem i nie działało, czyli nic się nie zmieniło w sposobie jak to działa

To nie ma nic wspólnego, dla policji dane podaje operator usługi na podstawie zapytania o konkretne IP.

Czyli w skrócie nie jestem w stanie tego ogarnąć czy co bo nie czaje :confused:

Nie ma innej mozliwości zmiany ustawień lokalizacji w Win 10/11 niż to co wskazał ci @Bradlee.
Albo cos robisz nie tak albo twój system ma problem.
Ponizej jest link do oficjalnej strony MS ale tu jest tylko tekstowo i na samym końcu a ten podany przez @Bradlee jest bardziej przejrzysty.

Tu masz tez link do YT

Do przeglądarki jest:

* – Zazwyczaj Opera i Edge Chromium nie mają udziwnień w API rozszerzeń MV2, więc raczej tam się wrzuca dodatek dla wygody a nie z potrzeby zupełnie innego kodu by dodatek działał.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.