Zmiana mac adress

Witam…niedawno nabyłem nową płytę główną…Zarówno w starej płycie jak i w obecnej mam zintegrowaną kartę sieciową.

Problem polega na tym, iż teraz nie mogę połączyć się z internetem (chodzi mi o mac adres który nie jest przypisany do serwera), kontaktowałem się z administratorem sieci, który obiecał usunąć problem, natomiast czekam już 2 tygodnie a ten nawet palcem nie kiwnął.

Moje pytanie brzmi: Czy jest możliwość “skopiowania” adresu mac ze starej płyty i wklepania go do ustawień nowej płyty. Jeśli tak, to w jaki sposób mogę to zrobić z poziomu mojego komputera?

Proszę o pomoc…Pozdrawiam

możesz zmienić maca we własnościach karty jest zakładka bodajże zaawansowane i tam jak wybierzesz Network Address to możesz ręcznie przypisać adres mac

http://banita.pl/~pysiu/mac/mac.html zmienia się tak

a żeby zobaczyć adres na starej karcie wpisz w uruchom cdm i polecenie

np.ipconfig lub ipconfig/all i zobaczysz adres mac który sobie wkleisz w powyższej metodzie :slight_smile:

Ściągnij programik SMAC 1.1. Uruchom go, wpisz nowy aders, uruchom ponownie komputer i gotowe.

Działa :mrgreen: dzięki panowie za pomoc!

Nie wszystkie karty sieciowe zwłaszcza zintegrowane mają możliwość zmiany mac adresu i nie posiadają one zakładki network adress najprostsza metoda to

ostatnia darmowa wersja w pełni działająca.Można pobawić się rejestrem ale to już dla bardziej zaawansowanych.