Zmiana MAC na karcie Microsoft Loopback, Jak to zrobić?

(Emek2000) #1

Tu jest jak to zainstalować - http://support.microsoft.com/kb/839013/pl.

Czy można zmienić adres MAC tej wirtualnej karty ??

PS. Próbowałem program SMAC 2.0, rejestr NetworkAddress i w usatwieniach sterownika. Cały czas jest ten sam adres MAC, ktory zostal przypisany podczas instalacji.

POMOCY

Może jest jakiś inny program do emulacji kart sieciowych, gdzie można przypisać swój MAC ???

(Dj Kwadrat) #2

a na jakim systemie??na windowsie czy na linuksie??

Aby sprawdzić adres MAC w Windows XP, należy w oknie konsoli – otwieranej np. poleceniem "cmd" w Menu Start/Uruchom – wpisać polecenie: "getmac" lub "ipconfig /all".

W Windows 9x można użyć programu WINIPCFG.EXE, podobny program dla Windows NT/2000/XP/20003 jest dostępny na stronie Microsoft i nosi nazwę WNTIPCFG.EXE.

W Linuxie służy do tego komenda ifconfig z nazwą karty sieciowej jako parametrem, czyli na przykład w przypadku jedynej zainstalowanej w komputerze karty:

ifconfig eth0

Wynik może być podobny do tego:

eth1 Link encap:Ethernet HWaddr 00:0A:CD:00:93:8B

inet addr:10.4.75.17 Bcast:10.4.75.255 Mask:255.255.255.0

UP BROADCAST NOTRAILERS RUNNING PROMISC MULTICAST MTU:1500 Metric:1

RX packets:109975 errors:1833 dropped:0 overruns:1 frame:0

TX packets:4562 errors:32 dropped:0 overruns:0 carrier:64

collisions:183 txqueuelen:100

Interrupt:10 Base address:0xf400

(adres MAC kryje się pod pozycją HWaddr)

Nie wiem czy to to ale to jedyne co mi przyszło do głwoy...pozdrawiam

(Emek2000) #3

Dzięki ale zupełnie nie w temacie... To tak jakby chciałbyś uczyć mnie mnożyć gdy ja chcę rozwiązywać rachunek różniczkowy...

Pozdro

Złączono Posty : 20.01.2007 (Sob) 7:11

Doprowadziłem do stanu gdzie mam jedno rzeczywiste połączenie sieciowe na fizycznej karcie sieciowej i jedno wirtualne połączenie na tej samej karcie (np VirNet lub VMware workstation) i mogę tak samo na jednym i drugim połączeniu sieciowym zmieniać adresy MAC. Problem niby rozwiązany ale...... ale to virtualne połączenie działa tylko w sieci lokalnej tzn do połączeń lokalnych a nie może odbierać pakietów z sieci zewnętrznej.....

Mam np na pierwszym adapterze rzeczywistym dany adres mac 00-01.... i ip 192.169.1.2

i na drugim virtualnym dany mac 00-02..... i ip 192.168.1.3 z tym, że internet prawidłowo działa tylko na pierwszym :confused:

Uwaga: pierwszy jak i drugi mac jest prawidłowy tzn zarejestrowany w sieci....

(Bogger) #4

Czy probowałeś MacMakeUp?

(Emek2000) #5

To samo można zrobić przy pomocy np SMAC (2.0) lub wpisać w sterowniku lub bezpośrednio w rejestrze ale nie o tym tu mowa