Zmiana MAC na karcie Microsoft Loopback, Jak to zrobić?

Tu jest jak to zainstalować - http://support.microsoft.com/kb/839013/pl.

Czy można zmienić adres MAC tej wirtualnej karty ??

PS. Próbowałem program SMAC 2.0, rejestr NetworkAddress i w usatwieniach sterownika. Cały czas jest ten sam adres MAC, ktory zostal przypisany podczas instalacji.

POMOCY

Może jest jakiś inny program do emulacji kart sieciowych, gdzie można przypisać swój MAC ???

a na jakim systemie??na windowsie czy na linuksie??

Aby sprawdzić adres MAC w Windows XP, należy w oknie konsoli – otwieranej np. poleceniem “cmd” w Menu Start/Uruchom – wpisać polecenie: “getmac” lub “ipconfig /all”.

W Windows 9x można użyć programu WINIPCFG.EXE, podobny program dla Windows NT/2000/XP/20003 jest dostępny na stronie Microsoft i nosi nazwę WNTIPCFG.EXE.

W Linuxie służy do tego komenda ifconfig z nazwą karty sieciowej jako parametrem, czyli na przykład w przypadku jedynej zainstalowanej w komputerze karty:

ifconfig eth0

Wynik może być podobny do tego:

eth1 Link encap:Ethernet HWaddr 00:0A:CD:00:93:8B

          inet addr:10.4.75.17 Bcast:10.4.75.255 Mask:255.255.255.0

          UP BROADCAST NOTRAILERS RUNNING PROMISC MULTICAST MTU:1500 Metric:1

          RX packets:109975 errors:1833 dropped:0 overruns:1 frame:0

          TX packets:4562 errors:32 dropped:0 overruns:0 carrier:64

          collisions:183 txqueuelen:100

          Interrupt:10 Base address:0xf400

(adres MAC kryje się pod pozycją HWaddr)

Nie wiem czy to to ale to jedyne co mi przyszło do głwoy…pozdrawiam

Dzięki ale zupełnie nie w temacie… To tak jakby chciałbyś uczyć mnie mnożyć gdy ja chcę rozwiązywać rachunek różniczkowy…

Pozdro

Złączono Posty : 20.01.2007 (Sob) 7:11

Doprowadziłem do stanu gdzie mam jedno rzeczywiste połączenie sieciowe na fizycznej karcie sieciowej i jedno wirtualne połączenie na tej samej karcie (np VirNet lub VMware workstation) i mogę tak samo na jednym i drugim połączeniu sieciowym zmieniać adresy MAC. Problem niby rozwiązany ale… ale to virtualne połączenie działa tylko w sieci lokalnej tzn do połączeń lokalnych a nie może odbierać pakietów z sieci zewnętrznej…

Mam np na pierwszym adapterze rzeczywistym dany adres mac 00-01… i ip 192.169.1.2

i na drugim virtualnym dany mac 00-02… i ip 192.168.1.3 z tym, że internet prawidłowo działa tylko na pierwszym :confused:

Uwaga: pierwszy jak i drugi mac jest prawidłowy tzn zarejestrowany w sieci…

Czy probowałeś MacMakeUp?

To samo można zrobić przy pomocy np SMAC (2.0) lub wpisać w sterowniku lub bezpośrednio w rejestrze ale nie o tym tu mowa