Zmiana MAC w Access Point-cie

Witam. Przeglądałem forum, ale nic nie znalazłem na ten temat. Zakupiłem ostatnio Access Pointa TP-Link TL-WR340GD bo chcę zmodernizować sieć w moim domu. Do tej pory używałem karty PCI Wi-Fi wkładanej do komputera stacjonarnego, następnie udostępniałem to połączenie i za pomocą skrętki - RJ45, podłączałem laptopa. Chodzi mi oto aby zmienić MAC adres w AP na taki jaki ma karta Wi-Fi, którą mam aktualnie w kompie. W przeciwnym razie będę musiał zwrócić się do Admina sieci aby zmienił w bazie użytkowników mój MAC. Pytanie: Czy jest to możliwe?

Pozdro.

Rozumiem że sygnał od providera otrzymywałeś bezprzewodowo - jeśli tak to ten router nie jest dobrym aby móc korzystać z dobrodziejstwa podziału sieci, gdyż przy jego pomocy nie ściągniesz owego sygnału.

Przy jego pomocy możesz jedynie dzielić sieć bezprzewodowo a nie sciągać.

Na budynku mam zamontowaną antenę kierunkową, a od niej biegnie bezpośrednio do karty sieciowej przewód z wtyczką RP-SMA. Wystarczy że przepnę kabel do AP i będzie działać. Ale provider będzie musiał u siebie “w centrali” uwzględnić w filtrowaniu mojego nowego MACa, abym uzyskał połączenie. I pytam ponownie czy da się w AP zmienić tego MACa?

Przykro mi bardzo ale w przypadku tego routera nie będzie działać. Jak wcześniej już napisałem dla niego antena służy do rozsyłania sygnału a nie zbierania. Ten router ma swoje wejście na sygnał zewnętrzny (WAN) na złączu RJ-45.

A wracając do zmiany MAC to można to zrobić ale tylko dla wejścia WAN.