Zmiana macabooka na laptopa z windowsem

Siemka mam pytanie do tej pory korzystałem z MacBooka Air 2020 m1 8gb 256 GB jednak macOS średnio mi podszedł i wolałbym coś na windowsie

Zamówiłem coś takiego

Laptop HP Envy x360 15-eu0313nw 15.6" IPS R5-5500U 16GB RAM 512GB SSD

Chciałbym poznać waszą opinie co do laptopa ponieważ w razie czego mam 2 tygodnie na zwrot i może za te pieniądze znajdzie się coś bardziej opłacalnego ? Budżet do 4 tysięcy

Laptopa używam głównie multimedia i studia rzadko w coś gram

Envy jest bardzo delikatny i drogi. IMHO nieadekwatnie do jakości.

W takim wypadku coś fajnego w tej cenie moglibyście polecić ? Ten envy jest aż tak kiepsko zrobiony jeżeli chodzi o stosunek cena jakość ?

Delikatny jest bardzo. Łatwo się łamie i pęka, bardzo trudno się naprawia zawiasy i matrycę w tym. Sporo przychodzi do naprawy mechanicznej i bardzo drogie wychodzą te naprawy. HP to raczej EliteBook jakiś, od biedy ProBook. Ja tam polecam z tańszych modeli Huawia.

Mam jeszcze dwie propozycje od siebie czy te laptopy oceniasz lepiej ? Wiadomo nie zależy mi na gamingu jak coś to naprawdę jakieś lekkie gierki. Bardziej zależy mi na matrycy dobrej jakości smukłość i mobilności

Huawei jest cienki, lekki. Dell bardziej klockowaty. Huawei ma wiekszą rozdzielczość ekranu, Dell trochę szybszą kartę GFX.

A co sądzisz o tym ? Parametrami chyba najlepszy i wychodzi na to ze najtańszy ?

Parametry ma owszem, dobre, jak to Lenovo. Okupione to jest maskarycznie podłą jakością wykonania płyty i zastosowanych materiałów. Wszelkimi, możliwymi oszczędnościami w konstrukcji, czyli masz po kilku latach jak w banku wyłamane zawiasy, rozłażącą się obudowę itp. atrakcje. Do tego dochodzi nędzne wsparcie. Aczkolwiek gwarancja im się poprawiła ostatnio. U mnie po 3 zmianach płyty w końcu dali sobie spokój i mam zwrot kasy. Z tym, że jeszcze tej kasy nie widziałem, a kurier złom zabrał w zeszłym tygodniu.

Rozumiem nie ma róży bez kolców jak to się mówi jadę jutro stacjonarnie zobaczyć jak wyglądają te 3 co podałem i na coś będzie trzeba się zdecydować niestety w tym budżecie nie jest to łatwe