Zmiana menu angielskiego na polskie w laptopie HP

(sebaele) #1

Witam, jakiś czas temu zakupiłem w Holandii laptopa HP który posiada angielskie menu. Czy istnieje możliwość zmiany menu na polskie bez ponownej instalacji systemu Vista?

Pozdrawiam

(janki111) #2

jaka wersja systemu Visty? oczywiście, że się da, tylko prawdopodobnie masz taką wersję, gdzie zrobienie spolszczenia = utrata legalności systemu.

(Scisly) #3

Ja zadzwoniłem do HP i poprosiłem o płyte z systemem i sterownikami. Płyte którą otrzymałem zawierała kilka języków które wybiera się podczas instalacji w tym polski, a laptop kupiłem z angielskim. Płyty wysyłają za darmo. Jeśli nie chcesz czekać to wpisz w google *****************

(xomo_pl) #4

w wersji HomePremium nie ma możliwości legalnej (zmiana języka poprzez pakiety MUI jest legalna tylko w Ultimate) zmiany języka bez reinstalacji systemu.

Jedna metoda zmiany języka na pl to pożyczenie od kogoś płyty z polską vistą i zainstalowanie z niej wersji Home Premium, a następnie po instalacji wpisdać klucz (ppm na ikone komputer/właściwości/aktywuj system.../).

Swoją drogą polska vista jest beznadziejnie przetłumaczona i ma okropnie szerokie menu start, no i nie ma możliwości włączenia rozpoznawania mowy.