Zmiana menu na Polski E51

Witam! !!

Zrobiłem aktualizacje oprogramowania w Nokii E51. Jednak teraz mam menu angielskie. Dowiedziałem się że muszę zmienić PC. Na forum polecają program NSS.

Jednak po wpisaniu kodu należy zrobić aktualizację. Nie mogę tego uczynić ponieważ programem Nokia PC zaktualizowałem już wcześniej do najnowszego oprogramowania. Czy jest jakiś sposób na Polski Język?? Głownie zależy mi na słowniku. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

To zmień sobie język w ustawieniach (narzędzia/ustawienia/ogólne/personalizacja/język)

Co musisz zmienić? Peceta?

Do czego?

Gdyby był język polski to był sobie zmienił (narzędzia/ustawienia/ogólne/personalizacja/język)

NSS Polecają na zmiany Codu. “Code”

No i ten “Code” trzeba zmienić przed aktualizacją oprogramowania.

Kompletnie nie rozumiem o czym Ty piszesz. Mam Nokię E51 od paru miesięcy, aktualizowałem dwukrotnie telefon i za każdym razem tuż po aktualizacji mam język polski

Chodzi o to że telefon nie jest z żadnej polskiej sieci ani nie jest wyprodukowany dla Nokia POLSKA. Kupiłem go jako nowy w komisie. Telefon prawdopodobnie jest sprowadzany. Chodzi o PRODUKT CODE. Po aktualizacji oprogramowania jest tylko jezyk Angielski, Niderlandzki, Niemiecki, i Turecki. Aby był język polski należy przed aktualizacją zmienić PRODUCT CODE wlaśnie programem NSS i dopiero aktualizować. Ja zrobiłem najpierw aktualizajce i tu jest problem. Teraz nalezało by przywrócić stary soft zmienić PRODUKT CODE i dopiero zrobic aktualizacje.

Pytanie moje jak to zrobić???

nie ma takiej możliwości , teraz musisz poczekać aż ukaże się nowsze firmware , i przed jego aktualizacją zmienić product code na odpowiedni dla polski , zrobią to ;fachowcy; z ;komisow; ale duzo zapłacisz ,domowym spsobem tak jak wyżej czekac.

Spoko mi język nie przeszkadza. Głownie chodzi mi o słownik polski. Po prostu dużo piszę i klikanie literka po literce jest uciążliwe.

Dzięki za pomoc

Jeśli jeszcze potrzebne Ci to polskie menu, to daj znać i Ci pomogę, prosta sprawa…

Witam serdecznie :slight_smile: Mam ten sam problem z Nokią E51… Zaktualizowałem oprogramowanie i mam teraz w języku ang. Kicha… Można jakoś to zmienić??? Pozdrawiam.

Dodane 22.02.2009 (N) 19:16

mozna wgrac polskie menu ale nie aktualizowac oprogramowania?

Dodane 27.02.2009 (Pt) 18:09

mam karte ktora obchodzi simlocka i jak zaktualizuje to nie bedzie dzialala

A czy kiedykolwiek zmieniałeś product code telefonu? Czy zawsze miałeś polski kod? Zapewne dlatego nie rozumiesz o co chodzi koledze.

Witam! mam nokie e51 przywiezioną z Irlandii z sieci o2. Chciałbym wgrać polskie menu i polski słownik.kupilem alpha turbo sim która pozwala na ominięcie blokady simlock, działa:)można wgrać polskie menu, ale nie aktualizować oprogramowania? bo jeżeli to zrobię to przestanie mi działać blokada simlock, ponieważ karta alpha turbo sim nie obsługuje oprogramowania 200.34.36.to jak wgrać polskie menu???

zmień Product Code na polski niebrandowany i zaaktualizuj soft NSU… inaczej się nie da… a simlock powinien być dalej ominięty…

Widać ,jak dużo tu znawców.

Mario ,zakup kabel USB ,chyba że takowy posiadasz i pisz na pw do mnie ,a pomoge Ci :slight_smile:

A co do wypowiadających się tutaj : Chyba ktoś nie słyszał o tym że jak się nie wiem ,to sie nie radzi innym :slight_smile: Jeśli kogoś uraziłem ,przepraszam.

A jak sie nie czyta regulaminu to też się nie wie że jak sie wie to należy “publicznie” opisać , od tego jest forum i pomocy udzielamy oficjalnie aby inni mogli z niej skorzystać.

wybacz ale ja zmieniałem polskie menu w 4 nokiach… E65, 2x N73 i N70 (tzn. w jednej N73 zmieniałem z PL na PL ME :stuck_out_tongue: )

ale oczywiście, nie wiem i nie znam się i nie powinienem się w ogóle udzielać :roll:

jak zmienić ten numer i zaktualizować to?

tzn. co mi będzie potrzebne?

jak możesz napisz krok po kroku

0552196

tego numeru użyj, to product code do E51

http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php?t=2480

tu masz instrukcję…

mozna to menu wgrac nie aktualizuja oprogramowania??bo jeżeli to zrobię to przestanie mi działać blokada simlock, ponieważ karta alpha turbo sim nie obsługuje oprogramowania 200.34.36, ktore bedzie po aktualizacji,a tel. musi byc zalogowany do sieci!to jak to zrobic?

Dodane 03.03.2009 (Wt) 23:51

mozna to menu wgrac nie aktualizuja oprogramowania??bo jeżeli to zrobię to przestanie mi działać blokada simlock, ponieważ karta alpha turbo sim nie obsługuje oprogramowania 200.34.36, ktore bedzie po aktualizacji,a tel. musi byc zalogowany do sieci!to jak to zrobic?

no żeby offline nie był i żeby była SIM wsadzona :stuck_out_tongue: