Zmiana mnożnika procesora po osiągnięciu 60 stopni

Witam,

Jak w temacie mnożnik procesora po osiągnięciu 60 stopni, ustawia procesor na 800 MHz. Nie mam pojęcia jak te ograniczenie znieść. Kiedyś miałem inny wentylator od procesora i przestawiał się na tą samą wartość dopiero po przekroczeniu 75 stopni. Dodam że wiatrak po osiągnięciu 51 stopni wchodzi na najwyższe obroty (ustawiłem w BIOS’ie) Niedawno testowałem procesor programem Prime95. Jak powiedziałem wiatrak wszedł na najwyższe obroty, procesor dotarł do 60 stopni i przestawił się na 800 MHz. Następnie pokazał się BlueScreen z uciążliwym problemem “fltmgr.sys” (napisałem o tym problemie na forum). Wracając do tematu grając w “słabe” gry jak np: Wolfenstein Enemy Territory procesor nie ma szans na przekroczenie 60 stopni a grając w wymagające gry np: Ferrari Virtual Race po ok 10 minutach procesor dochodzi do 60 stopni i mam ok. 15 klatek na sekundę… Utrudnia mi to grę w gry, które powinny pójść na moim softcie nawet na najwyższych ustawieniach. Krótko mówiąc chciałbym wyłączyć ten dziwny ogranicznik temperatury. Z góry dziękuję.

P.S Mój soft można znaleźć w podpisie. Procesor był podkręcany z 3.2 GHz.

Pozdrawiam.

Spróbuj wyłączyć Cool&Quiet. 60stopni to jeszcze nie tak dużo, jeśli się mnie mylę to 65 powinien wytrzymać :smiley: Ewentualnie jeśli chcesz podkręcać to zmień chłodzenie z boksowego na jakieś markowe, bo o ile phenomom II x2 box wystarcza nawet na 3,9ghz (jak u mnie) to już przy x4 niespecjalnie sobie radzi

Nic nie dało… Przez ten Cool&Quiet “trzyma” mi wysoką temperaturę przez cały czas. Spróbuję przestawić procesor na 3.2 GHz i powiem czy nadal przestawia mnożnik.

[Po czasie…]

Ustawiłem procesor na 3.3 GHz i zdjąłem obudowę. Maksymalnie 50 stopni. Więc jak gram w wymagające gry muszę ściągnąć obudowę :slight_smile: