Zmiana napędu

Chciał bym zmienić napęd DVD ponieważ aktualny niespełna moich wymagań, nie mogę się zdecydować się więc chciał bym was prosić o pomoc:

Napęd powinien być wyposażony w nagrywarkę DVD, klasa szybkości odczytu odczytu danych z dysku DVD to minimum 16x, chciał bym również by był to napęd jakiejś renomowanej firmy (na. Samsung, tylko nie LG!) oraz by cena mieściła się w zakresie 100-200 zł. Myślałem nad takim. Co wy na to?

Czemu nie LG ??

Dużej różnicy nie robi ale jednak, zazwyczaj kupowało się z 52x

Pioneer 216 - chyba najlepsza (a na pewno jedna z najlepszych) nagrywarek DVD

Kwestia gustu i indywidualnego szczęścia. ja posiadam LG i nie narzekam miałem też sprzęt Liteon i dawał rade w starym komputerze do tej poty jeszcze go mam całego (to był CD-RW) choć słyszałem ze teraz maja gorsze lasery, Pionier jest często polecany i mówi się dobrze o nim :slight_smile: natomiast z Samsung CD miałem kłopoty firma stara się produkować dobry sprzęt ale i też tani i to jest taki zgrzyt. W sumie wewnętrzne nagrywarki z tego co widziałem na tej stronie są poniżej 100 zł więc to nie jest wielki problem :slight_smile:

Ważne zapewne by nagrywała na czym się da :slight_smile: czyli nawet na “płytach z biedronki”, a niestety LG jest mało wybredne :expressionless: samsung też może być ok ja po prostu ma złe doświadczenia :expressionless:

“Kwestia gustu i indywidualnego szczęścia.” - w przypadku dostępności do testów jest to sprawa umiejętności czytania i wyciągania logicznych wniosków, gust nie ma tutaj nic do gadania. Chociaż szczęście zawsze się przyda. :slight_smile:

Ja brałbym Samsung SH-S223F

http://www.skapiec.pl/site/cat/3/comp/377235

Adalbert mylisz się ja przerabiałem już dziwne przypadki, i zazwyczaj spaliłem się na renomowanych firmach :expressionless:

Samsun to znana maraka i tyle w temacie. Natomiast co co do nagrywarek to polecał bym ci NEC-a (mam już 2 lata i nie było absolutnie niczego co mógł bym uznać za awarie). Chociaż jak to ktoś określił to kwestia ,indywidualnego szczęścia".

“spaliłem się na renomowanych firmach”

A kto tu mówi o firmach? Kto przeprowadzając test mówi, że wszystkie nagrywarki tego producenta są równie dobre? Mówię o konkretnym modelu, który jest przetestowany, a nie mówię “bierz jakiegoś Pioneera” czy “jakiegoś NECa”. A jeżeli nie sugerować się testami czy opiniami (albo renomą marki) to już nie wiem wg czego kierować się przy zakupie sprzętu…

Jak wyżej… ma “dziwne szczęście” coś co u innych chodzi bez zarzutu u mnie pada często, a nowo wchodzące na rynek zazwyczaj starające się modele określone jako średnie działają dobrze bez problemów… :wink: :wink: :stuck_out_tongue:

LG GH20NS10/Pioneer 216