Zmiana nazwy działu bezpieczeństwo

Zmianie ulega nazwa działu bezpieczeństwo systemów i logi z HijackThis na Bezpieczeństwo systemów i logi

Dodatkowo dodane zostały instrukcje: Gmer i Defogger oraz System Repair Engineer - otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html

HijackThis, Silent, HaxFix, SmitFraudFix i inne instrukcje - hijackthis-silent-haxfix-smitfraudfix-inne-instrukcje-t36654.html

Zmieniony i poprawiony temat Zasady wklejania logów na forum, tytułowania tematów. - bezpieczenstwo-logi-f16.html

Zmiany spowodowane tym, że log z HJT jest już przestarzały i nie pokazuje wszystkiego.

W najbliższej przyszłości instrukcje usuwające znane infekcje, jedna już jest wirus Sality - usuwanie-znanych-wirusow-sality-itp-t370365.html

Świetny pomysł z tą zmianą nazwy działu - może będzie teraz mniej logów z HJT, czekam na więcej instrukcji usuwania znanych infekcji.

I tutaj jest moje pytanie w tej kwestii - Czy można dopisać od siebie kilka instrukcji, czy jednak to jest już “zarezerwowane” dla autora zmian? :wink:

PS. Ten poradnik o usuwaniu Sality to chyba i tak jest wzięty ode mnie, tak jak połowa porad w tym dziale… ;]

Pewnie, że będzie można tylko zależy co, jak są jakieś pytania proszę na PW.

Tytuł działu (nie tylko ten nowy - ten poprzedni, który był odkąd pamiętam, również) sugeruje, że tylko tam należy wstawiać logi. Tymczasem gdyby ktoś założył temat w dziale - powiedzmy - Systemy operacyjne Windows i ktoś inny stwierdziłby że problem ten spowodowany jest działaniem syfu, log musiałby być wstawiony w tym samym temacie, w tym samym dziale (tutaj Systemy Windows). Zwykły użytkownik tematu przenieść nie może. Nowego również założyć nie wolno. W takiej sytuacji log jest umieszczony w dziale innym niż “logi”, a więc nieprawidłowym :slight_smile:

Proponuję więc zmianę tytułu działu na - po prostu - Bezpieczeństwo.

Nie zgodzę się, ponieważ zakładając temat w Systemy operacyjne Windows , ktoś sugeruje, że ma problem z systemem. Jeżeli to wina syfu przenosi się go do działu Bezpieczeństwo… To dział w dwie strony, jeżeli w dziale Bezpieczeństwo… w logu nic nie widać to może to być wina systemu :slight_smile:

Co myślicie o pomyśle umieszczenia banera w samym dziale, mówiącego o obowiązku wstawienia w pierwszym poście tematu loga, na początek OTL, myślę że mogłoby to zaoszczędzić czasu sprawdzającym,pierwszy post rozwiewałby wiele wątpliwości, z góry wiadomo by było czy jest problem.

BTW.może słowo “obowiązek” jest nieodpowiednie, można zastąpić je mniej nakazowym.