Zmiana nazwy folderu (XP)

Mam problem ze zmiana nazwy nowego folderu. Pojawia sie komunikat “Po zmianie nazwy, przeniesieniu lub … niektore programy moga przestac dzialac”. Ki diabel??? !!

I poniżej pisze: Czy na pewno chcesz zmienić nazwę folderu? - Odpowiadasz Tak :smiley:

Zależy co to za folder, a właściwie co w nim jest.

Jeśli jest to folder z zainstalowanym programem, to raczej nie zmieniaj mu nazwy.

Jeśli jest inaczej, zignoruj komunikat.

programy nie przestaną działac. Zazwyczaj jest tak, iż skrót do programu (np. ten z pulpitu) nie moze znaleźć właściwej ściezki do programu i chwilkę trzeba poczekać aż ją znajdzie.

Oczywiscie jeśli w folderze masz zainstalowany program a w podfolderach są jeszcze pliki instalacyjne itp. to tego nazwy podfolderów lepiej nei zmieniaj bo na serio nie będzie działac program.

W ok. 90% przypadków nic po zmianie się nie dzieje.

Moje pytanie wynikalo z faktu, ze nigdy wczesniej nie mialam takiego komunikatu. Oczywiscie w przypadku, gdy folder zawieral jakis program - tak. Dzieki wszystkim za pomoc. Uspokoiliscie mnie :lol:

Zapisz sobie dokładną nazwę tego folderu na kartce albo skopiuj ją do innego folderu i jak po zmianie nazwy coś się będzie działo np. nie będzie się prawidłowo otwierał to wpiszesz mu ponownie starą nazwę i będzie wszystko oki.