Zmiana nazwy i hasła Wi-Fi

(Xeshey) #1

Hej, jeśli zły dział to od razu przepraszam. Chciałbym zmienić nazwę sieci Wi-Fi oraz hasło. Jak mam się do tego zabrać? Oraz czy po zmianie nazwy sieci będę musiał znowu dzwonić do mojego dostawcy internetowego,aby autoryzował sieć? Dzięki za pomoc!

(technik informatyk) #2

Hej
Po pierwsze zawsze się podaje pełny opis problemu (tak wiem, że chcesz zmienić nazwę sieci i hasło ale na czym, na lodówce? - z tego postu niewiele wynika i ja jako “czytelnik” nie wyczaruje sobie tej informacji z kuli, niestety Ty musisz ją podać - to nie jest złośliwość).
Więc podaj na jakim sprzęcie chcesz zmienić hasło i nazwę. Czy ten sprzęt dostałaś od dostawcy internetu (jeśli tak to jaki, np. ja u swojego mam specjalną stronę, której mogę wszystko zrobić, ale np. w TP to wbijasz się na ten sprzęt od internetu i “jedziesz”), czy Twój? Jaki to jest model tego sprzętu (“pod spodem” jest karteczka z wszystkimi informacjami) - i to jest najważniejsza informacja.

(Xeshey) #3

Przepraszam, pisałem w pośpiechu. A więc tak. Jak się pewnie Pan domyślił, chodzi mi o router Wi-Fi. Nie dostałem go od mojego dostawcy internetowego. Od dostawcy (żeby nie wprowadzić w błąd), mam modem internetowy, router jest mój.

Tu podaje jego specyfikacje:
3g-6200n EDIMAX
nLite Wireless
3G Broadband Router

(JNJN) #4

http://www.edimax.com/edimax/mw/cufiles/files/download/manual/transfer/Wireless/3G-6200n/3G-6200n_Manual.zip

Instrukcja, czytaj i wszystko wiesz.

(technik informatyk) #5

Jak dla mnie nie ma problemu (i przepraszam jeśli poprzedni komentarz zabrzmiał niemiło - po prostu, bez nawet najmniejszej informacji trudno cokolwiek powiedzieć, bo spektrum urządzeń jest duże). Jak masz swój ruter i sobie go ustawiasz (i działa) to nie musisz nic zgłaszać dostawcy, ani nikomu innemu - “byle działał” a reszta Cię nie obchodzi. Jeśli chodzi o tą zmianę, to widzę, że ubiegł mnie już @JNJN.

(Xeshey) #6

No przeczytałem tą instrukcję, ale nie mam takiego programu.

Jak miałem stary router (który przestał działać i to dawno temu było), to pamiętam,że wujek wchodził normalnie na internecie na jakąś stronę, wpisywał chyba IP routera i jakieś liczby dodawał, tam się logował i zmieniał, tylko nie wiem czy na tym routerze też się tak da.

A i proszę mi wybaczyć, Ja na komputerze może i się znam,ale jeśli chodzi o zrobienie coś z internetem czt. router/modem, to jestem kompletna noga.

Przecież wyżej napisałeś że przeczytałeś instrukcję. Z ciekawości do niej zerknąłem - jest to w niej opisane, wiec śmiem twierdzić, że jednak tej instrukcji nie przeczytałeś. Podpowiem - szukaj w okolicy strony 20.

Jak masz własny router to nazwę sieci i hasło sobie możesz dla wi-fi zmienić bez najmniejszego problemu.

(Xeshey) #9

No czyli jestem głupi albo ślepy albo jedno i drugie bo tego jak Boga kocham nie widziałem. Dobra mniejsza z tym.Mógłby mi ktoś po kroku wytłumaczyć gdzie zmienić hasło i nazwę, nie chce nic spieprzyć tych ustawień wlan czy coś.

Trzeba wejść w sieć bezprzewodowa i ustawienia podstawowe?

Na podstawie instrukcji z zipa:
general setup :arrow_right: AP Mode i tam nazwę

Security Settings :arrow_right: WPA pre-shared key :arrow_right: zaznacz WPA2 Mixed i w pole Pre-shared Key wpisz hasło.

Pozatwierdzaj i połącz się na nowo na komputerze z Routerem (można spróbować zedytować też stare zapisane dane Wi-Fi w twoim systemie WIndows itp.).

(Xeshey) #11

A dlaczego WPA2 Mixed?

Dla kompatybilności np. z starszym smartfonem co nie obsługuje WPA2, nie masz takich urządzeń to w sumie wtedy możesz wybrać opcje bez Mix-u.