Zmiana nazwy i hasła Wi-Fi

Hej, jeśli zły dział to od razu przepraszam. Chciałbym zmienić nazwę sieci Wi-Fi oraz hasło. Jak mam się do tego zabrać? Oraz czy po zmianie nazwy sieci będę musiał znowu dzwonić do mojego dostawcy internetowego,aby autoryzował sieć? Dzięki za pomoc!

Hej
Po pierwsze zawsze się podaje pełny opis problemu (tak wiem, że chcesz zmienić nazwę sieci i hasło ale na czym, na lodówce? - z tego postu niewiele wynika i ja jako “czytelnik” nie wyczaruje sobie tej informacji z kuli, niestety Ty musisz ją podać - to nie jest złośliwość).
Więc podaj na jakim sprzęcie chcesz zmienić hasło i nazwę. Czy ten sprzęt dostałaś od dostawcy internetu (jeśli tak to jaki, np. ja u swojego mam specjalną stronę, której mogę wszystko zrobić, ale np. w TP to wbijasz się na ten sprzęt od internetu i “jedziesz”), czy Twój? Jaki to jest model tego sprzętu (“pod spodem” jest karteczka z wszystkimi informacjami) - i to jest najważniejsza informacja.

Przepraszam, pisałem w pośpiechu. A więc tak. Jak się pewnie Pan domyślił, chodzi mi o router Wi-Fi. Nie dostałem go od mojego dostawcy internetowego. Od dostawcy (żeby nie wprowadzić w błąd), mam modem internetowy, router jest mój.

Tu podaje jego specyfikacje:
3g-6200n EDIMAX
nLite Wireless
3G Broadband Router

http://www.edimax.com/edimax/mw/cufiles/files/download/manual/transfer/Wireless/3G-6200n/3G-6200n_Manual.zip

Instrukcja, czytaj i wszystko wiesz.

Jak dla mnie nie ma problemu (i przepraszam jeśli poprzedni komentarz zabrzmiał niemiło - po prostu, bez nawet najmniejszej informacji trudno cokolwiek powiedzieć, bo spektrum urządzeń jest duże). Jak masz swój ruter i sobie go ustawiasz (i działa) to nie musisz nic zgłaszać dostawcy, ani nikomu innemu - “byle działał” a reszta Cię nie obchodzi. Jeśli chodzi o tą zmianę, to widzę, że ubiegł mnie już @JNJN.

No przeczytałem tą instrukcję, ale nie mam takiego programu.

Jak miałem stary router (który przestał działać i to dawno temu było), to pamiętam,że wujek wchodził normalnie na internecie na jakąś stronę, wpisywał chyba IP routera i jakieś liczby dodawał, tam się logował i zmieniał, tylko nie wiem czy na tym routerze też się tak da.

A i proszę mi wybaczyć, Ja na komputerze może i się znam,ale jeśli chodzi o zrobienie coś z internetem czt. router/modem, to jestem kompletna noga.

Przecież wyżej napisałeś że przeczytałeś instrukcję. Z ciekawości do niej zerknąłem - jest to w niej opisane, wiec śmiem twierdzić, że jednak tej instrukcji nie przeczytałeś. Podpowiem - szukaj w okolicy strony 20.

Jak masz własny router to nazwę sieci i hasło sobie możesz dla wi-fi zmienić bez najmniejszego problemu.

No czyli jestem głupi albo ślepy albo jedno i drugie bo tego jak Boga kocham nie widziałem. Dobra mniejsza z tym.Mógłby mi ktoś po kroku wytłumaczyć gdzie zmienić hasło i nazwę, nie chce nic spieprzyć tych ustawień wlan czy coś.

Trzeba wejść w sieć bezprzewodowa i ustawienia podstawowe?

Na podstawie instrukcji z zipa:
general setup :arrow_right: AP Mode i tam nazwę

Security Settings :arrow_right: WPA pre-shared key :arrow_right: zaznacz WPA2 Mixed i w pole Pre-shared Key wpisz hasło.


Pozatwierdzaj i połącz się na nowo na komputerze z Routerem (można spróbować zedytować też stare zapisane dane Wi-Fi w twoim systemie WIndows itp.).

A dlaczego WPA2 Mixed?

Dla kompatybilności np. z starszym smartfonem co nie obsługuje WPA2, nie masz takich urządzeń to w sumie wtedy możesz wybrać opcje bez Mix-u.