Zmiana nazwy katalogu, pliku, jpg, etc

Witam! Kochani, mam problem ze zmianą nazwy pliku (katalogu) itp. a dokładniej mówiąc- kiedy chcę zmienić nazwę zdjęcia w utworzonym katalogu na pulpicie i klikam prawym przyciskiem myszki zaczyna się ładować i…i tu się wszystko kończy; wyskakuje ikonka ładowania (jako laik napiszę…to kółeczko, które kręci się i kręci_ i nic z tego nie wynika, ponieważ po odczekaniu przeze mnie maximum czasu (a nie trwa to długo) pojawia się na sekundę czarny ekran, po czym wszystko wraca do pulpitu. Z pewnością dla informatyków mój lekki nieprofesjonalny bełkocik będzie zrozumiały, ale dla ułatwienia dodam, że nie instalowałam żadnych programów, nie ściągam żadnych filmów, muzyki etc. Muszę koniecznie zmienić nazwy tych zdjęć, więc będę ogromnie wdzięczna jakiejś osobie za szybką odpowiedź, tak? Pozdrawiam Was wszystkich

Witaj.
Kliknij dwa razy lewym na nazwie pliku, tylko nie szybko, lecz jeden sekundę później od drugiego.
Nazwa się podświetli na niebiesko, można zmienić.

Witaj iJuliuszu
Kiedy robię według Twojej wskazówki otwiera mi się to zdjęcie i dopiero w tym programie (do obróbki zdjęć) mogę, wchodząc w opcje bodajże “edycja” zmienić tę nazwę, ale…to dla mnie problem, bo mam setki zdjęć których nazwę chcę zmienić. Dlatego właśnie do tej pory mogłam zmienić nazwę kilku zdjęć na raz, a od ubiegłego tygodnia…to jest niemożliwe. Może jakiś inny pomysł? :wink:

A co na to klawisz F2?
Czy kiedy zaznaczysz plik (klikniesz na niego) a następnie naciśniesz klawisz F2, też nie da się edytować?

Pisałem o wolniejszym klikaniu, potrenuj :wink:

To na pewno zadziała, jeśli nie ma klawiszy funkcyjnych pod multimedialnymi, wtedy Fn+F2

Witaj Volant
No, niestety, ten sposób nie działa :frowning:

iJuliuszu i Volancie

Będę próbowała i z wolniejszym klikaniem i z tym F2…bardzo Wam dziękuję, że jesteście tu ze mną. Jak tylko się z tym uporam z pewnością napiszę.
Aaa, mam jeszcze jeden pomysł i ciekawa jestem co Wy na to? Otóż, przypomniałam sobie, że mniej więcej 2 tygodnie temu zainstalowałam nowego antywirusa, więc…może ten program coś mi zepsuł? Jak myślicie?

To może spowalniać działanie komputera, ale żeby aż tak, że nie da się otworzyć menu na pliku ?
Nie sądzę.

Gdy problem nie minie, to na pewno pomożemy. :slight_smile:

Proszę się upewnić, czy na pewno był to antywirus, czy wręcz przeciwnie. Można zasięgnąć porady w dziale bezpieczeństwo, zamieszczając logi ze skanowania programem FRST.

Tak, tak, ja ZAWSZE antywirusy kupuję z Komputer Światem lub z PC Formatem, więc…myślę, że to bezpieczeństwo chyba jednak jest. Tym bardziej, że z “PC” i “KŚ” jestem od …ho ho…Przepraszam Was jeśli przynudzam, ale jestem chemikiem- nie informatykiem i błądzę w tym świecie jak dziecko we mgle :wink:

To czas do tej listy dołączyć DP :1st_place_medal: :slight_smile:

1 polubienie

Juliuszu drogi

Co to za skrót…to DP? Rozumiem, że dwuwyrazowa nazwa jakiegoś wydania, tak?

DobreProgramy :wink:

A jak trening klikania ?

O,widzisz, Juliuszu
Oczywiście, że masz super pomysł…przecież mam tutaj konto :wink: Jak się do czegoś “przyzwyczaję” to zapominam, że są inne sposoby ułatwienia sobie życia. Co do tego klikania…dochodzę do tego, ale…jestem chyba jednak genialna- czekając na odpowiedź od Was nie siedziałam bezczynnie a próbowałam obejść mój stary sposób zmiany nazwy kilku zdjęć na raz bez klikania prawym przyciskiem myszki i…coś mi wyszło. Co prawda wolałabym inny sposób, więc poklikam jak mi radzicie. Tymczasem skończę, bardzo Wam dziękuję, Panowie i życzę spokojnej nocy :slight_smile:

Klikasz na skrót i zaznacza się, to potem klikasz raz w nazwę i jest opcja jej zmiany.

Można by też użyć jakiegoś programu do masowej zmiany nazw - by dodać np. rok do nazwy zdjęć.