Zmiana nazwy partycji dysku w Windows XP

Witam. Po sformatowaniu dysku chcę zmienić nazwę partycji dysku w systemie Windows XP, nie chodzi mi o literę tylko o pełną nazwę. Bo mam dysk D o nazwie Nowy (D:), a chcę ją zmienić na dysk lokalny (D:). Czy może mi ktoś powiedzieć jak to zrobić?

Prawym przyciskiem na partycję i zmień nazwę. Jakby nie działało to pisz. Niestety nie mam dostępu do XP, więc nie mogę sprawdzić czy dobrze pamiętam.

EDIT: Jeszcze może być PPM i właściwości, zakładka ogólne.

start > panel sterowania > narzedzia administracyjne > zarządzanie kompem > magazyn/zarządzanie dyskami > zmień litere

mareksolak , Następnym razem uważniej przeczytaj o co pyta autor wątku…

oregan233 , najprostsza metoda zmiany nazwy partycji jest taka sama jak zmiana nazwy foldera/pliku: zaznaczyć ikonę dysku/partycji/foldera/pliku a następnie kliknąć raz na nazwie (na samym napisie, nie na ikonie), teraz można wprowadzić nową nazwę.

Ale metody które opisał Nathan7 też działają.

Ok, dzięki za odpowiedzi.

Jak ja uwielbiam konsolę do takich rzeczy.

Win+R -> wkleić command /k label c: _ nowa_nazwa _ -> ENTER

Jeśli coś pokopałem, niech ktoś to sprostuje.

Nie lepiej w mój komputer kliknąć ppm na daną partycję i wybrać zmień nazwę?

A czy ten sposób co podał iSalt0 może coś pokopać w systemie?

Nie, o ile się nie pomylisz. W tej komendzie zamieniłbym jednak “command” na “cmd” - nie widzę sensu uruchamiania DOS-owego shella dla programu 32-bitowego, będącego na dodatek częścią Windowsa.

Zresztą najprościej jest zmienić nazwę z poziomu właściwości partycji.

A jeśli wpisałem nazwę i kiedy się już uruchomiła ta komenda, to wtedy naciskam enter i zamykam go, tak to trzeba zrobić?

iSalt0 , wytłumacz mi proszę po kiego robić coś takiego z poziomu konsoli skoro wszystkie inne sposoby są o wiele prostsze i szybsze?

Wszystko powinno się robić najprostszym możliwym sposobem, konsoli używa się wtedy kiedy nie da się czegoś zrobić prostszą metodą…

Takie są moje preferencje :slight_smile:

Pragnę podkreślić, że nikogo nie zmuszam do korzystania z tego sposobu.

Dodane N, 2011/06/26, 11.17

Sprawdź, czy nie wywaliło jakiś komunikatów o błędach. Jeśli wszystko gra, zamknij okno konsoli krzyżykiem i potwierdź decyzję zamykając okienko z informacją, które się pojawi.