Zmiana nazwy partycji dysku w Windows XP

(Krystek0908) #1

Witam. Po sformatowaniu dysku chcę zmienić nazwę partycji dysku w systemie Windows XP, nie chodzi mi o literę tylko o pełną nazwę. Bo mam dysk D o nazwie Nowy (D:), a chcę ją zmienić na dysk lokalny (D:). Czy może mi ktoś powiedzieć jak to zrobić?

(Jtkmalinowski) #2

Prawym przyciskiem na partycję i zmień nazwę. Jakby nie działało to pisz. Niestety nie mam dostępu do XP, więc nie mogę sprawdzić czy dobrze pamiętam.

EDIT: Jeszcze może być PPM i właściwości, zakładka ogólne.

(mareksolak) #3

start > panel sterowania > narzedzia administracyjne > zarządzanie kompem > magazyn/zarządzanie dyskami > zmień litere

(scripter1) #4

mareksolak , Następnym razem uważniej przeczytaj o co pyta autor wątku...

oregan233 , najprostsza metoda zmiany nazwy partycji jest taka sama jak zmiana nazwy foldera/pliku: zaznaczyć ikonę dysku/partycji/foldera/pliku a następnie kliknąć raz na nazwie (na samym napisie, nie na ikonie), teraz można wprowadzić nową nazwę.

Ale metody które opisał Nathan7 też działają.

(Krystek0908) #5

Ok, dzięki za odpowiedzi.

(system) #6

Jak ja uwielbiam konsolę do takich rzeczy.

Win+R -> wkleić command /k label c: _ nowa_nazwa _ -> ENTER

Jeśli coś pokopałem, niech ktoś to sprostuje.

(Piotrkijak) #7

Nie lepiej w mój komputer kliknąć ppm na daną partycję i wybrać zmień nazwę?

(Krystek0908) #8

A czy ten sposób co podał iSalt0 może coś pokopać w systemie?

(deFco247) #9

Nie, o ile się nie pomylisz. W tej komendzie zamieniłbym jednak "command" na "cmd" - nie widzę sensu uruchamiania DOS-owego shella dla programu 32-bitowego, będącego na dodatek częścią Windowsa.

Zresztą najprościej jest zmienić nazwę z poziomu właściwości partycji.

(Krystek0908) #10

A jeśli wpisałem nazwę i kiedy się już uruchomiła ta komenda, to wtedy naciskam enter i zamykam go, tak to trzeba zrobić?

(scripter1) #11

iSalt0 , wytłumacz mi proszę po kiego robić coś takiego z poziomu konsoli skoro wszystkie inne sposoby są o wiele prostsze i szybsze?

Wszystko powinno się robić najprostszym możliwym sposobem, konsoli używa się wtedy kiedy nie da się czegoś zrobić prostszą metodą...

(system) #12

Takie są moje preferencje :slight_smile:

Pragnę podkreślić, że nikogo nie zmuszam do korzystania z tego sposobu.

-- Dodane N, 2011/06/26, 11.17 --

Sprawdź, czy nie wywaliło jakiś komunikatów o błędach. Jeśli wszystko gra, zamknij okno konsoli krzyżykiem i potwierdź decyzję zamykając okienko z informacją, które się pojawi.