Zmiana nazwy PDF'a blokuje laptopa

Witam, mam problem z pdfami w laptopie Asus. Ich obróbka typu łączenie ich w pdfbinder czy nawet zmiana nazwy pliku pdf powoduje blokowanie komputera nawet na 2-3 minut, po czym rusza normalnie. Blokowanie nie występuje zawsze, ale często. Czy ktoś wie co może być powodem takich problemów i co z tym zrobić? Jestem laikiem więc jeśli mam coś zrobić to proszę o napisanie co i jak zrobić krok po kroku. :slight_smile: Z góry dziękuję za pomoc.

A próbowałeś inną aplikacją lub pod kontrolą innego systemu ?
Weź w pierwszej kolejności sprawdź inną aplikacją, a gdy efekt będzie taki sam to zobacz np. z jakiejś dystrybucji live USB Linuxa. Być może aktualizacje Windows coś popsuły.

Antywirus? :thinking:

Niestety to nie antywirus bo blokuje sie nawet jak jest wyłączony antywir. Co to może być innego?

Plik edytowany w jednym systemie?
W moim przypadku Windows się blokował gdy uruchamiałem pdf edytowany na linuxie.

Tak, cały czas używam tylko Win10.

Czy ktoś ma pomysł co może być problemem?

Hej,

Jak dla mnie antywirus albo błędy na dysku. Nie wiem, jak wyłączałeś program antywirusowy, ale czasami komponenty takiego oprogramowania działają nadal mimo wyłączenia osłon. Najlepiej wejść do trybu awaryjnego i w nim sprawdzić, czy zamiany nazwy pliku blokują komputer. Jeśli nie, to oprogramowanie może być winne całej sytuacji.

Pozdrawiam,
Dimatheus

A czy ktoś jest w stanie mi pomóc zdalnie i zajrzeć co może być przyczyna takiego stanu? Obecnie blokuje się również przy podglądzie pliku w eksploratorze plików - mam włączoną opcję podglądu i kiedy klikam na plik to się blokuje, aczkolwiek nie zawsze.

A sprawdzałeś, jak sytuacja wygląda w trybie awaryjnym? też się blokuje? Pytałem o tym w poprzednim poście, ale jakoś nie widzę odpowiedzi…