Zmiana nazwy pliku

Witam mam taki problem : jak chce zmienić nazwe jakiegoś pliku (dowolnego) to pojawia mi sie komunikat : ''JEŚLI ZMIENISZ ROZSZERZENIE NAZWY PLIKU,PLIK MOŻE STAĆ SIĘ NIEZDATNY DO UŻYTKU ‘’ no i dwa przyciski tak lub nie ,jak zmienie nazwe to plik się zmienia i już jest nieprzydatny do niczego . Wie ktoś może o co chodzi ??


nazywaj konkretnie problemy w temacie

monczkin

dlatego, że

plik.txt --> jest nazwą pliku + rozszerzenie, jeśli zmienisz nazwę i usuniesz *.txt, to plik będzie nierozpoznawalny dla systemu, programu. Tak więc musisz zmienić nazwę pliku zachowując *.txt --> plik_nowy.txt

sprawa dotyczy wszystkich plików txt , mp3 itd.

Pliki EXE jak ściągasz z Internetu to wtedy możesz zmienić sobie nazwę pliku, nie które pliki mają tak ze jak chcesz zmienić nazwę to powiedzą ze nie można jak zmienisz nazwę to tego pliku już nie otworzysz.

robie to w ten sposób na jakiś plik naciskam PPM i wybieram opcje "zmień nazwe " i wtedy pojawia sie ten komunikat , do wczoraj jeszcze tak robiłem i było OK a dziś się coś popsuło

przeczytałeś

dotyczy to wszystkich plików - to był przykład

jeśli chcesz uniknąć tych komunikatów, to w opcjach folderów masz opcję --> ukryj rozszerzenia znanych plików…

ooo teraz to taak fajnie dzięki