Zmiana nazwy sieci - czy jest to możliwe?

Witam!

Otóz połączenie wygląda u mnie tak: dostawca kablem >modem>router>przez kabel do komputera, i przez wifi do lapka. Nazwa sieći to xx11, czy istnieje możliwość zmiany tej nazwy?

Już wyjaśniam dlaczego pytam - ponieważ konfigurację przeprowadzał mi znajomy “szpec” który mieszka ok. 200m w linii prostej ode mnie i obawiam się, że może korzystać z mojego łącza wifi (twierdzi, że łącze mam zabezpieczone - ale kiedy wchodzę w “pokaż dostępne sieci” pokazuje mi że sieć xx11 jest…niezabezpieczona :frowning: co prawda mam ją jako domowa i “widzę” tylko siebie ale…lich nie śpi :wink: )

Zmienić nazwe sieci to nie jest problem tylko co to da? Nazwe sieci WiFi zmienia sie panelu administracyjnym w polu o nazwie SSID. Aby zabezpieczyć sieć musisz zmienić hasło dostępu a najlepiej to wybrać opcję filtrowanie mac adresów aby przepuszczało tylko twoj komputer. Wątpie żeby twój szpec łapał jeszcze sygnał z takiej odległości.

rozumiem, że to wszystko wystarczy :roll:

Tak ale w jaki sposób to zrobić :roll: :frowning: router to Tp link WR -543G

Filtrowanie MAC wiele nie da. Włącz szyfrowanie WPA lub WPA2, wymyśl jakieś hasło najlepiej niemożliwe do zapamiętania (zapisz je sobie gdzieś i schowaj do szafki, chyba znajomy Ci nie grzebie po domu?), skłądające się z różnych znaków, np. !/!+RuDn3h@$|_0/#/ itp.

Jeśli wzmocni sobie antentę to żaden problem złapać sygnał.

Pozdrawiam!

Poradziłem sobie ze zmianą nazwy sieci w ten sposób: W centrum sieci i udostępniania klik LPM na ikonę domu i tam jest opcja zmiany nazwy sieci

Tak samo klik LPM na nazwie połączenia sieciowego i jest opcja zmień nazwę. :slight_smile:

Tylko jak zaszyfrować sieć? Przede wszystkim jak wejść do menu rotera?

Wpisać w przeglądarce stron www adres IP routera, podać login i hasło administartora. Wszystko znajdziesz w instrukcji obsługi a jak nie masz instrukcji to na stronie producenta jest na pewno wersja elektroniczna w PDF.

Pozdrawiam!

roobal :arrow: do tego już doszedłem, ale nie znam użytkownika, oraz hasła :frowning: szpec mi coś tam wpisywał, ale niestety nie mam danych… Czyżby czekał mnie reset routera i konfig od początku ?:frowning:

Najlepiej go zapytaj a jak nie będzie chciał powiedzieć to tak, będziesz musiał resetować i konfigurować wszystko od nowa. Jeśli on Ci nie poda hasła i nie pomoże to daj sobie spokój z takim specem, my Ci tutaj pomożemy skonfigurować ruterek :slight_smile:

Pozdrawiam!

No to pewnie będę musiał zmierzyć się z tym wyzwaniem - jeszcze nigdy nie konfigurowałem sieci :oops: Mam nadzieję, że w razie problemów to:

W związku z powyższym, “startuję” ok. 17.00 :wink: