Zmiana nazwy SSID

Chciałbym zmienić nazwę sieci - powiedzmy, że obecna, ustalona jest beznadziejna, a widoczna w okolicy;) Chciałbym, by nazwa była inna i dodatkowo ukryta

Posiadam: Laptopa (vista) z zainstalowanym fabrycznie Access Connection oraz PC (XP) połączony kablem z routerem.

Czy powinienem: za pomocą przeglądarki zmienić nazwę sieci w ustawieniach routera i zmienić tę sama nazwę w Access Connections na laptopie i tyle?

mam w swojej sieci udostępniony folder dokumewnty - tu chyba tez gdzieś nazwa sieci jest wpisana?

Czy mogę to zrobić, gdy mam włączony internet, czy tez połączenie powinno być wyłączone?

Sorry za trywialne być może pytanie w obliczu masy podpowiedzi w sieci, ale czytam i czytam i nadal nie jestem pewien tego, jak należy to zrobić.

Z góry dziękuje za pomoc:)

Pozdrawiam

Nazwę SSID zmienia się na routerze(urządzenie publikujące)a potem na komputerze aby wiedział gdzie ma się podłączyć. Co do ukrywania to jeżeli jest taka możliwość to udostępnia to router więc musisz to sprawdzić sam, chyba że podasz typ routera. Jeżeli masz udostępnione dokumenty to nigdzie nie wpisujesz o jakiej one sieci należą. Internet możesz mieć włączony to nie przeszkadza w zmianie SSID.

ASMAX BR 604g

Dodane 10.01.2009 (So) 21:59

No udało się:)

dziekuję.

mam jeszcze pytanie:

W ustawieniach “wireless” routera jest Authentication Mode - sa 3 opcje: Open System, Shared Key i Auto - mam zaznaczone Auto - co to oznacza?

W części ustawień routera Security mam zaznaczone WPA Authentication Mode - Personal (Pre-shared Key).

czy tak być powinno?

Chodzi mi oczywiście o bezpieczeństwo, a więc uniemożliwienie łączenia się z moją siecią bez znajomości określonego klucza.

I czy zmiana tego klucza jest równie prosta?

dziękuję:)

Zmiana klucza jest możliwa tylko wtedy gdy ktoś zaloguje się na Twój router. Co do ustawień to ja bym ustawił Shared Key

Centrum sieci i udostępniania pokazuje mi brak połączenia z internetem, a on działa. Diagnozowanie nie znajduje żadnych problemów.

Nie mam dostępu do udostępnionych dokumentów na PC

:frowning:

Mogę prosić o jakąś podpowiedź?

Dodane 10.01.2009 (So) 23:11

próbowałem metoda prób i błędów: właściwości folderu udostępnionego, próbowałem skonfigurowac sieć na PC, pewnie niepotrzebnie, bo dopiero

we właściwościach folderu udostępnionego w mojej sieci, z poziomu laptopa -> dostosowywanie - zmieniłem na : zastosuj ten szablon także do wszystkich podfolderów.

I go widać.

Czy zmieniając nazwę sieci mogło mi to jakoś automatycznie odhaczyć?

No i czy to mogło być powodem braku dostępu?

Komunikat mówił o braku uprawnień i że ma za mało miejsca, by polecenie…coś tam