Zmiana nazwy użytkownika z polskim znakiem

Witam. Mam konto o nazwie “Aluś” i niestety część programów nie działa poprawnie ze względu na polski znak.
Zmieniłem w panelu sterowania nazwę na “Alus” ale mimo to katalog użytkownika nazywa się "C:\Users\Aluś"
Czy da się to zmienić w jakiś prosty i bezpieczny sposób?

A nazwy katalogu nie możesz zmienić?

Wydaje mi się że teraz nowa nazwa użytkownika jest tylko aliasem do tamtej i raczej sama zmiana nazwy nie pomoże. Pewnie trzeba coś zmieniać też w rejestrze. No i można pewnie też założyć nowe konto o poprawnej nazwie i skopiować pliki ale też będą problemy z rejestrem… Durny windows

1 polubienie

Trochę czasem trzeba pogrzebać…
https://social.technet.microsoft.com/wiki/contents/articles/19834.how-to-rename-a-windows-7-user-account-and-related-profile-folder.aspx

Robi się to tak samo na windows 10? I co jesli te konto jest właśnie administratorem?

Tak samo. Gałąź ‘ProfileList’ to dość często odwiedzany przez operatorów fragment rejestru przy stacjach roboczych z Windows 7 + domena (AD) (problem z profilami).
Utwórz sobie na wypadek jeszcze jakieś trzecie konto (administratora!), jakbyś na grzebał za mocno i na żadne już nie mógł się zalogować…

C:\Users\Aluś = %USERPROFILE% (nie należy stosować cudzysłowów gdy ścieżka dostępu jest ciągła jak w tym przypadku)
Tak pisanej ścieżki należy unikać (uprawnienia) .

[HKEY_CURRENT_USER\Volatile Environment]

Ja na W7 mam konto : WŁAŚCICIEL i żadnych tego typu problemów nigdy nie miałem .