Zmiana Nazwy Użytkownika z User Na Swoje Imię

Witam,

W Kontach Użytkownika zmieniłem sobie nazwę na swoje Imię jestem jako Administrator komputera ale gdzie nie gdzie widzę że jest nazwa user a nie moje Imię. Np.

Czy istnieje możliwość zmiany nazwy Użytkownika z user na np. swoje Imię w XP we wszystkich miejscach żeby było widoczne Imię?.

Już dawno nie korzystałem z XP ale podejrzewam że tak jak w 7ce musisz wpisać w nazwie komputera swoje imię…

W 7ce już przy instalacji trzeba to podać, nie wiem jak w XP było

Nazwę użytkownika w WinXP zmieniasz w: Panel Sterowania - Konta Użytkowników;

Nazwę komputera zmieniasz klikając na ikonie Mój Komputer (prawy myszy) - Właściwości - Zaawansowane - Nazwa komputera;

Zmieniłeś swoją nazwę użytkownika (z “user” na “Jan” przykładowo), ale nazwa folderu z danymi użytkownika dalej jest jak twoja stara nazwa użytkownika (“C:\Documents and Settings\user” a nie “C:\Documents and settings\Jan”) - w tym jest problem?

Zasadniczo najłatwiej było by powiedzieć, abyś zostawił to w spokoju. Drugim sposobem jest usunięcie twojego obecnego konta i zrobienie nowego, z nową nazwą użytkownika, tak, że od razu utworzy się folder o odpowiedniej nazwie, i przeniesienie wszystkich ustawień i plików.

Jeśli nie chcesz tracić danych a mimo to chcesz zmienić nazwę tego folderu to możesz posłużyć się trzecim sposobem - na przykład instrukcją z tej strony: http://windowsxp.mvps.org/userpath.htm. Uwaga: wymaga grzebania w rejestrze i wykonywania odpowiednich operacji z poziomu jeszcze innego konta o uprawnieniach administratora.

Nazwę w Panel Sterowania - Konta Użytkowników mam zmienioną jest taka jak na screenie

c5f9248bd887f06bmed.jpg

. Mój Komputer - Właściwości - Zaawansowane - Nazwa komputera również jest zmieniona na Domowy a widnieje nazwa user

62fea114489c972a.jpg.

I za nic przyznam że nie mogę zmienić nigdzie tej nazwy user na inną. Z tego co wiem to inni Użytkownicy XP mają tam wpisane swoje Imię. Tylko nie wiem w jaki sposób.

Jak dobrze też pamiętam to ja na poprzednim komputerze też miałem swoje Imię wpisane i nie było tam tylko user.

Dodane 12.08.2012 (N) 10:54

mktos dokładnie właśnie o to mi chodzi że po zmianie na Imię nadal w

widnieje user a nie

. Mogę utworzyć nowe konto tylko nie wiedzę opcji przeniesienia wszystkich ustawień i plików.

zmiana-nazwy-komputera-uzytkownika-t490497.html#p3089164

Idąc za instrukcją z tematu zmiana-nazwy-komputera-uzytkownika-t490497.html#p3089164 to chodzi o ten zapis w Rejestrze

fb8dbd42481aa174med.jpg

?. Utwarzam inne konto, na tym koncie zmieniam nazwę z tej gałęzi

na nazwę

plus zmiana folderu z user na Imię w Documents and Settings?. To by było wszystko co by należało zrobić?.

Tak

Dzięki za pomoc.

Mogą być jakieś inne skutki nie pożądane podczas zmiany nazwy z user na Imię?.

Jeśli jakiś twój soft ma ustawioną ścieżkę bez zmiennych środowiskowych, możesz mieć problemy z jego załadowaniem / może utworzyć się folder user a w nim zapisywane będą pliki programu etc.

Najlepiej przejrzyj ścieżki zapisu programów przez ciebie zainstalowanych.

Ścieżki zainstalowanych programów mam w

. Każdy jeden program jest w tym katalogu.Z kolei część programów/skrótów znajduje się w katalogu user jak Default User i All Users.

Szkoda że nie można po prostu zmienić tylko nazwy user na inną i po problemie. Może jest to możliwe przez jakiś program?.

Nie da się zmienić ścieżek we wszystkich programach jednocześnie. Każdy soft ma swoje ustawienia. Pracuj dopóki nie będzie błędy, wtedy wystarczy poprawić ścieżkę w ustawieniach programu :slight_smile:

I teraz przyznam że nie wiem czy działać ze zmianą nazwy z user na Imię czy zostawić tak jak jest.

Jak później gdzie się nie załaduje system albo będzie jakiś problem to będzie gorzej.

Problemów z systemem być nie będzie. Lecz mogą wystąpić z softem który zainstalowałeś.

Odsyłam do rozwiązanego problemu i opisu jak rozwiązać zmianę Użytkownika User na Imię do tematu gdzie-jak-zmienic-nazwe-uzytkownika-t502976.html#p3166227 .