Zmiana nazwy katalogu użytkownika

Temat niby banalny ale potrzebuję Waszej pomocy.
W jaki sposób mogę zmienić nazwę użytkownika systemu?

  1. W panelu sterowania nazwa została zmieniona.
  1. W zarządzaniu komputerem, w użytkownikach i grup lokalnych również dokonałam zmiany.
    Mimo restartu komputera, gdzieś głęboko w systemie zmiana mimo wszystko nie zaszła.

Przez tę nazwę użytkownika mam sporo błędów z aplikacjami. Nie uruchamiają się niektóre gry, instalatory programów nie potrafią nawet utworzyć ikony skrótu na pulpicie.

Liczę mocno na Waszą pomoc.
Z góry dziękuję!

Jeden z użytkowników na tym forum napisał:

Zmiany nazwy konta jest powierzchowna, to bardziej alias dla obecnej. Jeśli przeszkadza ci to musisz zabezpieczyć profil użytkownika tworząc kopie i utworzyć nowe konto oraz przywrócić dane z poprzedniego profilu.
Zmiana nazwy katalogu wiązałaby się z nieprawidłowym działaniem programów.

Źródło: Jak zmienieć nazwe administratora?

Zatem mam kolejne pytania: w jaki sposób wykonać operację, którą opisał kolega powyżej?

1 polubienie

Trochę będzie z tym roboty:

https://superuser.com/questions/890812/how-to-rename-the-user-folder-in-windows-10, jak dla mnie raczej nie warto.


Co do opcji opisywanej w tamtym wątku, to po prostu kopiujesz sobie katalog użytkownika.

Potem robisz nowego z tą twoją nazwą i z tamtego przekopiowujesz pliki na nowy profil - tak nie trzeba męczyć się z wyszukiwaniem jakiś 100 wpisów rejestru by konto potem działało i nie było komunikatów, że system uruchomił konto tymczasowe bo nie umie odczytać profilu użytkownika.