Zmiana numerów monitorów

Witam,

mam podłączone do Geforce 8800GTX dwa monitory LCD, oba przez DVI. Na monitorze nr 1 pojawia się ekran bootowania podczas startu komputera. Jednak po uruchomieniu Windows monitor ten (w trybie “rozszerz te ekrany”) uzyskuje nr 2 mimo że jest ustawiony jako monitor główny i wyświetla się na nim menu start. Nie byłoby żadnego problemu gdyby nie to, że Corel X5 profil kolorów pobiera zawsze z ustawień monitora oznaczonego jako 1. Ktoś wie jak zmienić numery monitorów (chodzi o te duże numery wyświetlające się podczas identyfikacji monitorów)? Fizyczna zamiana miejscami monitorów na biurku niestety nie wchodzi w grę (kwestia oświetlenia) i częściej pracuję na pojedynczym monitorze, który przez Windows uważany jest za nr 2.

Poszukaj w ustawieniach karty graficznej… Tam jest (a raczej powinna być) opcja zmiany kolejności monitorów…

Niestety nie ma i jak dotąd czytam w internecie że ten problem jest nierozwiązany. Bo nie chodzi tutaj tylko o zamianę monitorów lewy -> prawy czy odwrotnie. To akurat wiem jak zrobić. Chodzi o zamianę ich numerów wyświetlanych podczas identyfikacji.

Może trzeba inaczej zaznaczyć " To jest mój główny monitor" ,albo podpiąć na odwrót…#-o

Wybranie jako główny monitor niczego nie zmienia, a przepięcie monitorów powoduje że nie widać ekranu bootowania i startu systemu. Microsoft dał ciała z zamianą monitorów, a Corel korzystaniem z profilu tylko jednego monitora.