Zmiana obrazka po najechaniu myszą na button

Mam pewne pytanie, jak zrobić aby grafika poza buttonem (nie będącą nim, bądź jego tłem) zmieniała się po najechaniu na tenże button myszką.

http://www.htmlite.com/faq011.php

Dzięki, a jeszcze jedno pytanie jak zrobić by hiperłącze/button, które naraz zmieniałoby dwa rożne pliki graficzne w taki sposób?

chodzi Ci o to zeby po najechaniu na link zmieniał raz na jedną grafikę raz na drugą czy obie na raz żeby się zmieniały?

Jeśli nadal niezrozumiale, powiedzmy że jeden plik jest w prawym górnym rogu, drugi w lewym dolnym i przycisk na środku po najechaniu na niego obie grafiki maja się zmienić jednocześnie :stuck_out_tongue:

PLIK CSS:

                 /* box menu */

#menu {

    width: 800px; /* szerokość */

    height: 60px; /* wysokość */

    border: 0;

    margin: 0;

}


#link1 a {

    width: 100px; /*szerokość buttona */

    height: 50px; /* wysokość buttona */

    background: url(x.jpg) 0 10px no-repeat; /* ścieżka dostępu do tła i przesunięcie w poziomie i pionie bez powtarzania grafiki*/

    display: block; /*deklaracja wyświetlania elementu jako elementu blokowego */

    float: left; /*pozycja elementu */



#link1 a:hover {

    width: 100px;

    height: 50px;

    background: url(x.jpg) 0 10px no-repeat; /* dostęp do grafiki która wyświetli się po najechaniu kursorem */

    display: block;

    float: left;

}

HTML

MENU

MENU

[/code]

Jak chcesz naraz dwa obrazki żeby zmieniało to po prostu wstaw gifa i po sprawie.

Pozdrawiam.

Dodane 25.11.2009 (Śr) 16:41

To możesz użyć kodu który Ci podałem.

Nie do końca o to chodziło, link ma być jeden i zmieniać dwie grafiki. Coś jak w tym co przytoczył @athei , tylko że atrybutu name nie można przypisać dwóm elementom , bo js gubi się, który ma zmienić…

I nie bardzo rozumiem jak użyć tego kodu z tego co zrozumiałem on się opiera na tym ze masz tło linka i je przesuwasz, ale jak pod jeden link przypisać dwa backgroundy?

no fakt chyba nie da rady.

Może jeszcze inaczej… http://zapodaj.net/62fe540ff9a0.bmp.html

Każda buźka to oddzielna grafika.

To co pokazujesz ty to przypisanie jednego backgrounda pod jeden link.

Już wiem o co Ci chodzi kiedyś takie coś zrobiłem napisze kod i spróbuje u siebie i jak coś to wstawie.

?

asd

[/code]
asd

[/code]

Dobra, dokładnie chodziło mi o coś takiego, żeby jak tu obrazek 1 zamieniał sie z 3, a 2 z 4. Dzięki twojemu rozwiązaniu do tego doszedłem, więc jeszcze raz wielkie dzięki. Temat uważam za wyczerpany.

asd

[/code]

Tak powinno to wyglądać, pętla jest zbędna bo i tak odwołujesz się bezpośrednio do konkretnych elementów.