Zmiana obrazka po najechaniu myszą na button

(kostek135) #1

Mam pewne pytanie, jak zrobić aby grafika poza buttonem (nie będącą nim, bądź jego tłem) zmieniała się po najechaniu na tenże button myszką.

(Volia) #2

(athei) #3

http://www.htmlite.com/faq011.php

(kostek135) #4

Dzięki, a jeszcze jedno pytanie jak zrobić by hiperłącze/button, które naraz zmieniałoby dwa rożne pliki graficzne w taki sposób?

(Mariusz2124) #5

chodzi Ci o to zeby po najechaniu na link zmieniał raz na jedną grafikę raz na drugą czy obie na raz żeby się zmieniały?

(kostek135) #6

Jeśli nadal niezrozumiale, powiedzmy że jeden plik jest w prawym górnym rogu, drugi w lewym dolnym i przycisk na środku po najechaniu na niego obie grafiki maja się zmienić jednocześnie :stuck_out_tongue:

(Mariusz2124) #7
PLIK CSS:

/* box menu */

#menu {

width: 800px; /* szerokość */

height: 60px; /* wysokość */

border: 0;

margin: 0;

}

#link1 a {

width: 100px; /*szerokość buttona */

height: 50px; /* wysokość buttona */

background: url(x.jpg) 0 10px no-repeat; /* ścieżka dostępu do tła i przesunięcie w poziomie i pionie bez powtarzania grafiki*/

display: block; /*deklaracja wyświetlania elementu jako elementu blokowego */

float: left; /*pozycja elementu */

#link1 a:hover {

width: 100px;

height: 50px;

background: url(x.jpg) 0 10px no-repeat; /* dostęp do grafiki która wyświetli się po najechaniu kursorem */

display: block;

float: left;

}

HTML

MENU

MENU

[/code]

Jak chcesz naraz dwa obrazki żeby zmieniało to po prostu wstaw gifa i po sprawie.

Pozdrawiam.

-- Dodane 25.11.2009 (Śr) 16:41 --

To możesz użyć kodu który Ci podałem.

(kostek135) #8

Nie do końca o to chodziło, link ma być jeden i zmieniać dwie grafiki. Coś jak w tym co przytoczył @athei , tylko że atrybutu name nie można przypisać dwóm elementom , bo js gubi się, który ma zmienić...

I nie bardzo rozumiem jak użyć tego kodu z tego co zrozumiałem on się opiera na tym ze masz tło linka i je przesuwasz, ale jak pod jeden link przypisać dwa backgroundy?

(Mariusz2124) #9

no fakt chyba nie da rady.

(kostek135) #10

Może jeszcze inaczej... http://zapodaj.net/62fe540ff9a0.bmp.html

Każda buźka to oddzielna grafika.

To co pokazujesz ty to przypisanie jednego backgrounda pod jeden link.

(Mariusz2124) #11

Już wiem o co Ci chodzi kiedyś takie coś zrobiłem napisze kod i spróbuje u siebie i jak coś to wstawie.

(mario@) #12

?

asd

[/code]

(kostek135) #13
asd

[/code]

Dobra, dokładnie chodziło mi o coś takiego, żeby jak tu obrazek 1 zamieniał sie z 3, a 2 z 4. Dzięki twojemu rozwiązaniu do tego doszedłem, więc jeszcze raz wielkie dzięki. Temat uważam za wyczerpany.

(mario@) #14
asd

[/code]

Tak powinno to wyglądać, pętla jest zbędna bo i tak odwołujesz się bezpośrednio do konkretnych elementów.