Zmiana obrazka

Zrobiłem grafike w Corel 9,teraz mam to zapisane na dysku,i teraz co mam zrobić żeby zmienić plik z cdr na jpg ? Bo jak na razie to moge oglądać tylko w Corelu.

A spróbuj tak:

Plik > Zapisz jako > zapisujesz jako JPG

Może pomoże :slight_smile:

albo zmień rosrzerzenie może pomoże :?

tak nie da rady

Udało się zapisać,ale jak klikam to nie chce się wyświetlić,pisze pogdląd niedostępny.

I jak chce umieścić np. na fotosiku to pisze że zły format pliku :?

ale nie wpisuj nazwapliku.jpg tylko z rozwijanej listy wybierz format JPG

ew. poszukaj opcji takiej jak export, w niektórych programach ona służy do zapisu…

Udało się,w Corel jest opcja udostępnij dla internetu,tam trzeba zrobić,przekształcić plik na gif czy jpg i gotowe :smiley:

Dzięki za pomoc :slight_smile:

Duda

Korzystając z opcji

Plik --> eksportuj - pojawiają się okna dialogowe

Pierwsze okno - wybierasz z listy format *.jpg - sprawa jasna

Drugie okno - wybierasz rozdzielość - jeśli chcesz do neta, to wybierz rodzielczość 100 lub 72 dpi, tryb kolorów - RGB w przypadku dużej ilości kolorów w projekcie, wypełnień tonalnych, bitmap etc. Jeśli są to podstawowe kolory “bez szaleństw” to możesz wybrać “8 bitów”

Trzecie okno - odznacz wszelkie opcje w metodzie kodowania i wybierz “podformat standartowy”. Obok w “właściwości” ustaw kompresję na 10 i naciśnij “podgląd” - zmniejszy ci się wielkość pliku i zobaczysz jaki efekt *.jpg w oknie “rezultat”. Jeśli coś jest nie tak jak powinno - spróbuj dobierać parametry tak, żeby efekt był zadawalający :slight_smile:

Lub użyj opcji “publikuj w internecie” :slight_smile:

Dzięki Monczkin na pewno się przyda :slight_smile:

A i jest jeszcze jeden mały problem,jak wycinam kawałek obrazu i wklejam go do obróbki to nie moge dawać już animacji czy jak to nazwać,po prostu nie moge to przekształcać :oops: Czemu tak się dzieje? I jak temu zapobiegać?