Zmiana obrazu video

Chciałabym dodać do obrazu video czarny kwadracik w rogu by zakryć pewną rzecz, jest jakiś sposób na to, ponieważ szukałam już w wielu wątkach i niestety nie znalazłam odpowiedzi :slight_smile:

chodzi ci o dodanie czarnego kwadracika na tapecie? czy chcesz zrobić coś w tym stylu że w ogóle nie ma być widać pewnego obszaru na monitorze?

jeżeli to pierwsze to poprostu edytuj tapetę, jak to drugie to nie da rady :slight_smile:

Ściągnij programik Always On Top Maker, odpal jakieś okienko (notepad:)) i zakryj to.

Może być to nawet wstawienie obrazka na stałe do video, a jako obrazek wezmę czarny kwadrat. :slight_smile:

Temat video temat rzeka…

Jak nie bardzo znasz się na video to możesz dalej nie czytać ,chyba że bardzo chcesz i jesteś zdeterminowany wstawieniem tego kwadracika :slight_smile:

VirtualDab ale kodować “trza”

Film do VD > W paincie ustaw wielkość kartki taka jaki ma być ten kwadracik zamaluj np na czarno i zapisz.

W VD menu > video > filters > add > dodaj filtr logo wczytaj obrazek który stworzyłeś w ustawieniach filtra masz gdzie ma być

ten kwadrat i jego przezroczystość w oknie schow preview możesz podejrzeć gdzie go masz.

Jak już ustawisz w menu video > compresion >wybierz i ustaw kodek i jego parametry w menu audio ma być kropka koło direct stream copy

bo audio zostaje jak było następnie w menu file save as avi (poczekać aż przekonwertuje w zależności od długosci filmu :)można wypić piwo jak >18lat to colę ),i tyle.

Pewnie można to załatwić i inną wtyczką w VD np. ja akurat wybrałem logo ,pewnie delogo też by się nadało.