Zmiana obudowy , czy będzie wszystko OK?

Witajcie

Chciałbym sobie za jakiś czas kupić taką fajną obudowe do mojego komputera ( kupowanego w Vobis )

Mam na oku obudowę w stylu :

http://www.allegro.pl/item293802711__nzxt_lexa_blueline_arcydzielo_sztuki_.html

I pytanie moje brzmi : naczym polegała by ta zmiana obudowy , podzespoły bazowe trzeba byłoby przerzucać ?? Boje się zbytnio w tym majsterkować … odmątowywać płyte główną i karte graficzna itd … czy poprostu jakoś zdjąć obudowe i włożyć nową ? :slight_smile:

Pozdrawiam

Jak to widzisz? Bo moja wyobraźnia z tym nie wyrobiła :stuck_out_tongue:

Trzeba wszystko po odkręcać, jak złożyć kompa na górze działu hardware jest przyklejony temat ‘‘tematy ważne…’’, tam są poradniki.

Ja to widze tak :smiley:

Odkrecam cala obudowe i wkladam nowa xD

musisz rozkręcić kompa na składniki pierwsze i złożyć go w nowej obudowie ;]

innego wyjścia nie ma :stuck_out_tongue:

Nadal tego nie widzę, pewnie musiał bym zapalić to samo co Ty :stuck_out_tongue:

chociaż może myślisz że wystarczy zdjąć z obecnej boczne ścianki

Płyta główna i karty, hdd, zasialcz są przykręcone do obecnej obudowy, nie rozbierzesz kompa nie zmienisz budy.

ostatnio paliłem suszoną herbatkę z biedronki (hmm jak oni to zrobili xD ) więc też spróbuj :mrgreen:

:stuck_out_tongue: chyba musiałby być lekko pijany (a nie jest… chyba :stuck_out_tongue: )

czyli odmątowac płyte glowna itd itd itd i zamątować do nowej obudowy ta?:stuck_out_tongue: :< + kupienie neonow xD a w ogóle , jak sie montuje neony ? je sie gdzies przykręca czy sie na taśme klejaca przykleja :smiley: :smiley: :smiley:

jezu, do kompa NIC nie przykleja sie taśmą chyba że samoróbki jakieś… facet na jakim ty świecie żyjesz?

O Dżizas, ale dżordż :mrgreen:

Po pierwsze skończ z tym “odmątowac” i “zamątować”. Gdy piszesz jakiegoś posta i któryś z wyrazów jest podkreślony to znaczy że piszesz go BŁĘDNIE !!

Poprawna forma to: “wymontować” i “zamontować”.

Jeżeli zamierzasz zmienić obudowę to MUSISZ wymontować WSZYSTKIE podzespoły bazowe ze starej obudowy i następnie zamontować je do nowej obudowy.

TAK oczywiście że trzeba odkręcić wszystkie śrubki, odczepić wszystkie kabelki i bardzo przy tym uważać aby nic nie zepsuć :smiley:

Następnie musisz wszystko z powrotem zamontować w nowej obudowie ( po kolei płyta główna procesor Chłodzenie procesora pamięć karta graficzna karta dźwiękowa ( o ile jest na PCI ) dysk HDD ( dysk twardy ) napęd CD/DVD Napęd FDD ( stacja dyskietek ) zasilacz kabelki od przycisków i diod obudowy ( power/reset/hdd-LED/Power-LED) taśmy sygnałowe ( do HDD/FDD/CD/DVD ) i jeżeli nigdzie nic nie zmaścisz to powinno być OK.

Jak potrzebujesz pomocy to zgłoś się do jakiegoś kumatego starszego brata/kolegi/kuzyna/wujka/ojca itp.

A jeżeli chodzi o katody i tym podobne świecidła to przykleja się je na rzepu w sposób następujący:

katodarzep ( z warstwą substancji klejącej która go przykleja do katody ) rzep ścianka lub inna powierzchnie do której mocujemy katodę. Rzepy takie dodawane są w zestawie z katodami ( jest nawet jeden większy rzep do przyklejenia invertera ( inverter= urządzenie elektryczne które zamienia prąd 12V z wtyczki molex na prąd o dużo większym napięciu lecz niskim natężeniu który zasila katodę )).

Dla pewności na zapas podam również wyjaśnienie czym jest “rzep”: rzep jest to zestaw dwóch wzmocnionych tkanin na których na jednej części znajdują się haczyki a na drugiej włoski przez co gdy ściśniemy razem obie powierzchnie tkanin, haczyki łączą się z włoskami tworząc mocne połączenie, do rozerwania którego należy użyć znacznej siły. Zapewne widziałeś coś takiego przy kurtce lub paskach zamykających buty.

Mam nadzieję że już wszystko rozumiesz.

Pozdrawiam

rozumiem :wink: thx za informacje xD

skoro kupujesz budę za 400 zł i nie lubisz majsterkować to zaniesiesz kompa do jakiegoś sklepiku komputerowego i tam Ci zmienią za 30-40 zł :wink: