Zmiana obudowy zakończona koniecznością zmiany płyty głównej?

Dzis postanowiłem zmienić obudowę pc gdyż stara ma już z 10 lat… Po przełożeniu wszystkiego i podłączeniu podstawowych rzeczy przyszedł czas na uruchomienie pc, niestety moim oczą ukazał się komunikat "brak sygnału, sprawdź kabel… ", pomyślałem, że może o czymś zapomniałem… pare godzin później, po sprawdzeniu wszystkiego co się dało jestem na forum i piszę tego posta… Proszę o pomoc. Komputer odpala, wiatraki sie kreca, ogólnie prawie normalnie, prawie bo nie ma tego charakterystycznego przyśpieszenia wiatraka karty graf na 1s przy starcie, mimo to wiatrak grafiki się kręci i dioda się świeci. Ostatnio po czymś takim musiałem płyte wymienić i obawiam się powtórki…

Asrock 970 pro3 r2.0/amd fx 6200/ hd 7770 asus/

Podłączyłeś zasilanie 12V do płyty głównej oraz zasilanie do karty?

Tak

Odepnij wszystko reset, power sw, led itp, zewrzyj tylko power sw śrubokrętem.

Robiłem to już wcześniej :frowning:

Pożycz zasilacz na początek bo bardziej na niego stawiam. Wyciągnij jeszcze bateryjkę od biosu na kilka minut. Mój OCZ jakby co też niedawno wyzionął ducha identyczne objawy jak u Ciebie.

Baterie wyciągałem a co do zasilacza to może uszkodziłem jakoś kabel ten od sekcji zasilania procesora bo jest prawie za krótki i musiałem trochę poszarpać żeby dało się wpiąć do gniazda.

Hej,

Ile masz kości RAMu zmontowanych na płycie głównej? Jeśli więcej, zostaw tylko jedną i spróbuj uruchomić komputer. Miałem analogiczną sytuację - brak obrazu wywołany był uszkodzeniem jednej z kości RAMu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Możliwe że, tył płyty głównej dotyka obudowy, przez co dochodzi do zwarcia, chyba rozumiesz