Zmiana oferty internetu

(Mrkubala) #1

Witam, piszę ten post, ponieważ poważnie zastanawiam się nad zmianą mojego internetu. Aktualnie jestem w sieci LAN w małej miejscowości, posiadam router podłączony do switchera z którego wychodzi kabel do małej antenki na zewnątrz. Prędkość tego internetu wynosi 1Mbps. Jest to masakrycznie mało, płatność wynosi 55zł miesięcznie. Moi znajomi z innych kręgów uważają,że grubo przepłacam. Umowę mogę rozwiązać w każdej chwili. Chcę to zrobić bo jak już wspomniałem przepłacam, internet jest wolny, w sieci LAN narażam się na wiele niebezpieczeństw (sniffing etc.). Nie orientuję się w obecnych ofertach internetowych. Co polecacie? Czego nie polecacie?

Pozdrawiam

(H1305468) #2

Skoro jest to mała miejscowość, to trzeba najpierw po prostu poszukać jakie są możliwości.

Ale pewnie dużego wyboru nie będzie. Ze starego internetu dobrze zrezygnować dopiero jak nowy podłączą.

I zazwyczaj podają prędkość "do", więc niby lepsza oferta może okazać się porównywalna.

(Kpc21) #3

A czy masz telefon stacjonarny? Jeśi nie, to cena nie jest zła. Ile kosztowałoby 6 Mb/s u tego samego dostawcy?

(Mrkubala) #4

Jeśli chodzi o WiFi maksymalnie jest 4mbps, za 60zł + "montaż" 200zł, cokolwiek to znaczy. Telefonu stacjonarnego nie posiadam. Nie podjąłem tej zmiany z 1mbps na 4mbps ponieważ wprowadzili ją niedawno, internet kablowy, na moim osiedlu niestety niedostępny to 10mbps. Mój kumpel, posiadacz liveboxa z Orange płaci bodajże 100zł za internet 10mbps i telefon/TV (chyba). Co sądzicie?

(Kpc21) #5

6 Mb/s (w teorii, a w praktyce wszystko zależy od linii, równie dobrze może się okazać, że w praktyce to będzie 512 Mb/s) w TPSA nie mając telefonu stacjonarnego dostaniesz 65 zł miesięcznie. U innych operatorów będzie podobnie. O ile przebiega w ogóle koło twojego domu linia telefoniczna, a centrala nie jest przeciążona.