Zmiana oferty internetu

Witam, piszę ten post, ponieważ poważnie zastanawiam się nad zmianą mojego internetu. Aktualnie jestem w sieci LAN w małej miejscowości, posiadam router podłączony do switchera z którego wychodzi kabel do małej antenki na zewnątrz. Prędkość tego internetu wynosi 1Mbps. Jest to masakrycznie mało, płatność wynosi 55zł miesięcznie. Moi znajomi z innych kręgów uważają,że grubo przepłacam. Umowę mogę rozwiązać w każdej chwili. Chcę to zrobić bo jak już wspomniałem przepłacam, internet jest wolny, w sieci LAN narażam się na wiele niebezpieczeństw (sniffing etc.). Nie orientuję się w obecnych ofertach internetowych. Co polecacie? Czego nie polecacie?

Pozdrawiam

Skoro jest to mała miejscowość, to trzeba najpierw po prostu poszukać jakie są możliwości.

Ale pewnie dużego wyboru nie będzie. Ze starego internetu dobrze zrezygnować dopiero jak nowy podłączą.

I zazwyczaj podają prędkość “do”, więc niby lepsza oferta może okazać się porównywalna.

A czy masz telefon stacjonarny? Jeśi nie, to cena nie jest zła. Ile kosztowałoby 6 Mb/s u tego samego dostawcy?

Jeśli chodzi o WiFi maksymalnie jest 4mbps, za 60zł + “montaż” 200zł, cokolwiek to znaczy. Telefonu stacjonarnego nie posiadam. Nie podjąłem tej zmiany z 1mbps na 4mbps ponieważ wprowadzili ją niedawno, internet kablowy, na moim osiedlu niestety niedostępny to 10mbps. Mój kumpel, posiadacz liveboxa z Orange płaci bodajże 100zł za internet 10mbps i telefon/TV (chyba). Co sądzicie?

6 Mb/s (w teorii, a w praktyce wszystko zależy od linii, równie dobrze może się okazać, że w praktyce to będzie 512 Mb/s) w TPSA nie mając telefonu stacjonarnego dostaniesz 65 zł miesięcznie. U innych operatorów będzie podobnie. O ile przebiega w ogóle koło twojego domu linia telefoniczna, a centrala nie jest przeciążona.