Zmiana operatora komórkowego, a zachowanie numeru

Witam,

chciałbym zmienić operatora telefonu komórkowego z Heyah na Mobilking jako, że podoba mi się oferta, ale nie chciałbym stracić numeru telefonu. Telefon mam na kartę i nie wiem czy mój operator zezwala na zmianę usługodawcy ? Jak w ogóle wygląda taka zmiana czy są jakieś dodatkowe koszty ? :?

No nie wiem, bo przeniesienie z Orange do PLUSa kosztuje 50 zł. Najlepiej popatrz na stronie MobilKing, tam powinno być napisane.

Przeniesienie numeru jest możliwe tylko przy abonamencie (abonament na abonament lub karta na abonament, jednak z tą drugą opcją jest tez trochę kombinowania, bo numer na kartę musiałby być na ciebie zarejestrowany - nie taki numer z kisoku, tylko z salonu z umową, że bierzesz prepaid, ale będziesz go doładowywać np przez 2 lata).

Koszt przeniesienia numeru pomiędzy wszystkimi sieciami to 50 zł - to jest bodajże ustalone odgórnie (Bóg raczy wiedzieć przez kogo).

Nie ma takiej opcji, żeby przenieść numer z Heyah. Poza tym Heyah to chyba obecnie najlepsza możliwa opcja na kartę, a w dodatku nie przewiduję, żeby MobilKing stał się członkiem prepaidowej elity. Prędziej stanie się produktem niszowym tak jak np sami swoi.

W skrócie:

Siedź gdzie siedzisz :wink:

Ale patrz na to inaczej mi zależy głównie na tym żebym co miesiąc nie musiał doładowywać za 20 zł, tak w Mobilking doładowałbym sobie raz na 3 miesiące za 10 zł i mam spokój, bo dużo nie rozmawiam, a częściej piszę SMSy także dla mnie to dobra oferta. A dlaczego według Ciebie Heyah ma najlepszą ofertę na kartę ? Więcej ludzi siedzi jednak nadal w SimPlusie itp. :smiley:

michnt , na pewno za 10 zł na 3 mc ? A nie na 3 dni ? Spr. bo coś mi się nie chce wierzyć…

Tak na 3 miesiące każde doładowanie (czyt. 10, 20 i 50 zł). :smiley:

A skąd ja mogę wiedzieć, dlaczego teraz młodzież siedzi wciąż w plusie?

Ja przez 9 lat siedziałem w Idei/Orange - początkowo, bo jeszcze mama wzięła dla mnie telefon w tej sieci, a potem z przyzwyczajenia. I po tych 9 latach jak usłyszałem jaką mi dają “promocję”, to ich pozrdowiłem i to nie serdecznie ;/

Przesiadłem się do Play na abonament za 65zł - mam fajny telefonik za normalne pieniądze (Samsung F480 - wyszło za niego grosze, bo zapłaciłem 299 zł, ale do końca roku nie płacę za abonament (4miesiące x 65zł = 260zł, czyli 299zł - 260 zł = 39 zł) sporo darmowych minut do wszystkich w abonamenciem i mi to leży, a to, że znajomi będą płacić za smsy do mnie z Orange, to już nie moja sprawa - mają sprawę to zadzwonią :wink:

Dla porównania w Orange krzyknęli mi, że chcą 420 zł ode mnie za nokię n73 (z czego za punkty profit miałem 350 zł). Paranoja! Wychodzi 770 zł za telefon z simlokiem i cyrografem na 2 lata! !!

jeśli chodzi o orange to oni ofertę jeśli chodzi o cennik to mają dosyć dobrą gorzej jest z wyborem telefonu. ale ceny i taryfy dosyć dobre